Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg fáj az, amikor műtét...

Tényleg fáj az, amikor műtét előtt elaltatnak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem érzel,csak mint amikor elalszol.


Nekem az ébredés utáni sokk volt rossz,fájni nem fájt,de kegyetlen rosszul éreztem magam.

2013. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szia. Engem májusban operáltak (részleges vese eltávolítást végeztek) veserák miatt. Nos a műtét 2 órát tartott. Az altatás egyáltalán nem fájt. A branűlbe nyomták bele az altatót. Egy kis hűvös érzetet váltott ki a karomban, majd kb. 3 másodperc alatt elaludtam.

Ezzel ellentétben apukámmal. Őt vakbélgyulladás miatt operálták, és 3 adagban adták az altatót. Az első kettőnél égető érzést érzett.

Szerintem az mind attól függ, hogy milyen altatószert alkalmaznak, meg persze az sem mindegy, hogy milyen gyorsan fecskendezik be az erekbe, és hogy jól-e áll az érben a kanül.


24/F

2013. okt. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
ÉS igen... a műtét utáni rosszullét a negatívum az altatásnak.
2013. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olvastam,hogy sokan sírnak ébredés után,és hánynak is :(
2013. okt. 25. 08:24
 5/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

Sírni sírtam,máig sem tudom miért,sirógörcs tört rám,pedig ébredés után nem fájt semmi igazából.Valószinű az altatás miatti stressz,de 2 perc alatt elmúlt.

Hányni nem hánytam (nem is lett volna mit,hisz 12 órája nem ehettem).


Milyen műtéted lesz?

2013. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Csak" szájsebészeti műtét.

Tudom,hogy ez semmi,vannak ennél sokkal komolyabb dolgok,de nekem ez legalább olyan mint egy agyműtét.

Hetek óta rettegésben élek,már megástam a síromat.

Remélem előtte adnak egy szem nyugtatót,mert 100% hogy pánikba leszek.Olyankor sírógörcs,hányinger/hányás.

2013. okt. 25. 08:37
 7/10 anonim válasza:
2.-ik vagyok. Nyugodj meg, minden renben lesz. Én hánytam ébredés után. Persze nem volt mit (csak epét). De nálam azt hiszem, hogy fecskedős altató mellett, altatógázt is alkalmaztak, és annak a rossz szagát-ízét éreztem a számban, orromban. És az irritált.
2013. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek,kedvesek vagytok!
2013. okt. 25. 10:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Én megértelek.

Én úgy vagyok vele,hogy felvághatnak,vágják amimet akarják,de a számat,fogamat azt ne,annál jobban semmitől nem rettegek.Délután én csak gyökérkezelésre, fogtömésre, és egy foghúzásra megyek,de egy hete gyomoridegem van.

első voltam

2013. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szegényke :( Nem irigyellek.Magándoki,vagy SZTK?
2013. okt. 25. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!