Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok olyan módszert mondani...

Tudtok olyan módszert mondani az elalvás segítésére, ami nem okoz függőséget?

Figyelt kérdés
Nem állandóra kell, csak négy éjszakára. Egy barátomnál fogok megszállni, de sajnos rettentő rossz alvó vagyok, nem tudok idegen helyen aludni, és tudom, hogy hülyén hangzik, de nem tudok tv nélkül sem. Nem kell szólnia, csak világítson. Természetesen erre nem fogom megkérni őt, hogy hadd legyen egész éjjel világos a szobában, hiszen nagyon sok áramot fogyasztana. Már most ideges vagyok, hogy hogyan fogok tudni elaludni, pedig csak jövőhéten megyek, de már görcsben van a gyomrom és bánom az egészet! Segítsetek kérlek, mit csinálhatnék, van valami gyógyszer, akár vitamin, ami segíthet?
2013. nov. 5. 21:28
 1/7 anonim válasza:
én egy időben ha egyszer felébredtem éjszaka, irtó nehezen tudtam visszaaludni, mondtam anyumnak, aki azt mondta hogy ne figyeljek semmit csak a légzésemet:D bevált nekem de lehet nálad durvább a helyzet..arra nem tudok semmit..keresgélj a neten vagy a háziorvosodtól kérj tanácsot ;)
2013. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ugyan így alszom én is idegen helyen vagy meleg tej ami hat néha vagy valami kis zene ha pedig tudom h csak 1 éjszaka akkor nappal megpróbálok nagyon kifáradni hátha csak úgy alszok is
2013. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok én is mindig. Előre rettegek,hogy nem fogok aludni. Ha külön szobában alszol, akkor sztem állítsd be a tv-t, hogy kapcsoljon ki pár óra múlva. Amúgy annyi áramot azért nem fogyaszt, de nehezíti az alvást is. Vehetsz valami levendulás cuccot. Habár ezek csak hókuszpókuszok, nekem az szokott segíteni,hogy hullafáradt leszek,s így 2.este magamtól elalszom. Vagy próbálkozhatsz valeraina-val a gyógyszertárban,gyógynövény, nagyon sokat az sem ér, de hátha
2013. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Külön szoba, de a lakótársai elég spórolósak, és szerintem rossz szemmel néznék, ha bekapcsolnám a tv-t. Nem is tudom, hogy van-e egyáltalán. :) Rettentően stresszelek, fogalmam sincs hogy fogok aludni. :( Viszont az jó tipp, hogy vigyek valami zenét, legalább nem a csöndet kell hallgatnom. :)
2013. nov. 5. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vinni egy laptopot, benyomnál valami filmet feltöltött akksival, s mire lemerül, az kb 2-3 óra, addig hátha elalszol. Amúgy ez már komoly dolog. Én kb 2-3 éve voltam úgy,hogy egy este nem tudtam elaludni, s annyira felstresszeltem magam ezen,hogy utána való este sem. s utána hosszú-hosszú ideig csak a nagymamám nyugtatóival,mert ha megláttam az ágyat, arra gondolta, hogy nem fogok tudni aludni, hogy fogok másnap dolgozni,majd elájulok, stb. aztán ez egyszer csak elmúlt. De szörnyű altatóval ébredni, mintha megvertek volna, olyan vagy egész nap. Ne idegeskedj, nyugodj meg, főleg meg nem előre. Tudom nehéz, én nyaranta a közös baráti programokat is legszívesebben kihagynám az alvás téma miatt, dehát...próbálj meg nyugodt lenni, csak ezt tudom mondani
2013. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, de a barátom nagyon húzta a száját valamiért, amikor mondtam, hogy vinnék laptopot. Szerintem nem maga, hanem a lakótársai miatt. Viszont viszek e-book readert, az enyémen lehet videót nézni, és bekapcsolom azt, az ellen csak nincs kifogása.. :)
2013. nov. 7. 22:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem végül csak összejön:)
2013. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!