Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már alkoholizmus? Mennyi...

Ez már alkoholizmus? Mennyi idő alatt lesz "alkesz" vkiből?

Figyelt kérdés

Két és fél hónapja nagyon nagy trauma ért és azóta iszom. (41 éves férfi vagyok) Párszor be is rúgtam, de inkább abban nyilvánult meg, hogy napi 2-3 adag töményet megittam esténként több, mint két hónapon át. Most két napja "tiszta vagyok", de érzem, hogy hiányzik a szesz. Mondjuk szerencsére ha nagyon összeszedem magam, van akaraterőm és most tényleg nem ittam 2-3 nap óta. (Előtte két hónapig minden nap sajnos.)

Most az a kérdés, hogy ez már nevezhető-e függőségnek? Illetve az, hogy kicsit fáj a fejem és olyan belső feszültséget érzek, ez lehet-e elvonási tünet?


Soha nem ittam ilyen hosszan egyfolytában minden nap. Szerettem iszogatni régen is, de csak alkalomszerűen. Azért is kérdezem, mert félek a szenvedélybetegségtől, nem szeretnék alkesz lenni. Ja és akik moralizálnak, netán ítélkezne, azoknak mondom, hogy nyitott kapukat döngetnek, mert tudom, hogy helytelen az ivászat és pont ezért is álltam le vele.



2013. nov. 10. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok erőt kívánok mindkét gondodhoz. Tudom, nagyon nehéz túllépni a tragédiákon. Teljesen soha nem lehet, nem is kell. De újraépítkezni igen.

Alkoholista nem a gyakoriságtól vagy mennyiségtől lesz valaki, hanem a függőség kialakulásától. Ha rosszul érzed magad, ha nem ihatsz. Mindegy, hogy az egy laza fröccs, vagy üvegnyi pálesz. Ennek a határán vagy, az elmondásod szerint. Elvonási tünetek lehetnek. Legyél kitartó. Tereled el a figyelmedet mindkét dologtól, amennyire csak lehet. Innen a távolból okosabbat nem nagyon tudunk írni.

2013. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még nem, de ha nem változtatsz ezen, akkor alegjobb úton haladsz az alkoholizmus felé. Megmondom miért: azért, mert a problémák esetén azonnal a piához nyúlsz "feszültséglevezetésként", ahelyett, hogy a problémát magát akarnád megoldani.


Nagyon sajnállak, a traumák miatt, de ez nem megoldás. Nyílván ezt magad is tudod, vagy legalábbis érzed, ezért is írtad fel a kérdést.


A függőség nem a belső feszülstégben jelenik meg, hanem abban, hogy reggel, amikor kinyitod a szemed, az az első dolgo, hogy öntesz egy pohárral (és nem KV-t)magadnak, különben cirka fel sem tudsz kelni.


Ha tényleg komoly traumáról van szó, akkor azt fel kell dolgoztatni pszichiáter segítségével. A trauma után minél korábban elmégy a szakihoz, annél hamarabb szabadulsz és annál kisebb fájdalmak árán az egészből. A gyász is trauma, ha feleségről vagy barátnőrről, szülőről vagy gyerekről van szó, akkor nagyon is az. A munkahelyi kirúgás is az, mert veszteség.


Az alkoholizmus öünfelmérő tesztje pl. itt található:


[link]


Javaslom, csináld meg és gondolkodj el az eredményen. Minden teszt akkor ér valamit, ha magadhoz a teszt kitöltése közben nagyon-nagyon őszinte vagy. Értsd: ha szépítesz, akkor csak magadnak ártasz, senki másnak.


Kitartást és javulást. Én is traumákkal küszködök, tudom, hogy nagyon nehéz út, de azt is, hogy az alkoholizmus a legrosszabb választás a traumák ellen.

2013. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!