Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a neurológus sima vizsgálat...

Ha a neurológus sima vizsgálat után kizárta a sclerozis multiplexet, akkor valóban kizárható? Mr és minden egyéb nem volt, de a tünetek egyeznek a betegséggel.

Figyelt kérdés

Tüneteim: sarok zsibbadás, homályos látás, gyengeség, karok gyengék zsibbadósak, fülben enyhe nyomás, fejfájás.


Csak simán meghallgatta az orvos a panaszaim és kézi vizsgálatot végzett rajtam. Ezzel valóban kizárható a betegség?


2013. nov. 12. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak MR vizsgálattal zárható ki 100 százalékosan. Nem küldött tovább sehova?

Ortopédia? Reumatológia? Nyaki gerinc eredetű dolog is okozhat ilyet (kopás, sérv, csigolyaelcsúszás).

2013. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
orvostanhallgató vagyok,az orvosod nagyon felelőtlenül járt el,fontosak a végtag-koordinációs vizsgálatok,a szemmozgások vizsgálata,az idegjelenségek,reflexek vizsgálata és az MRI is,mindenképp menj el egy másik orvoshoz,,,ilyen tünetek esetében nem szabad felületes vizsgálatot végezni,nem biztos h szklerózis multiplexed van,sima kézi vizsgálattal nem zárható ki a betegség,tehát sürgősen menj el egy másik orvoshoz
2013. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon meg vagyok ijedve sajnos :(


Nézett végtagkoordinációt, az orromat kellett csukott szemmel megérinteni, meg egyéb ilyen apró feladatokat adott. Nézte a szemmozgásom, reflexeket kalapáccsal. Előtte voltam a szemészeten, ahol megállapították, hogy szubjektív látászavar van. Tehát látótér kiesés, szemfenék, kettős látás kizárható.

Nagyon félek ettől a sclerozis multiplextől, remélem, hogy az mr kizárja :(

2013. nov. 12. 13:30
 4/5 Geli tibi válasza:
Szia! hogy vagy? kiderítettek vmit?
2014. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia, nálam végül lyme kór derült ki!
2014. okt. 31. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!