Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Képeznek Németországban...

Képeznek Németországban Sűrgősségis rezidenst?

Figyelt kérdés
tudom h nem ide illik, de nem tudom hova lehetett volna kategorizálni.

2013. nov. 17. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos, hogy mit akarsz megtudni, tudtom szerint a rezidens az végzös orvostanhallgató. Külön sürgösségi nincs, az csak attól függ, hogy hol, milyen területen van a rezidens-idö alatt.


Orvosképzés természetesen van Németországban is.

2013. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első rosszul tudja. a rezidensképzés az orvosi elvégzése után indul. Egyébként valóban nem létezik olyan, hogy sürgősségis. Van traumatológus, sebész, anesztes, mentőorvos stb. Ők mind dolgozhatnak sürgősségin.

És ilyen képzés Európa legtöbb országában, így Németországban is van.

2013. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

na akor kifejtem..... itthon létezik Sűrgősségi orvostan - Oxyológia szakképzés, mellyel az ember mind SBO-n, mind megfelelő számú kivonulás után ROKO-n el tud helyezkedni..... a kérdés lényege az lett volna, hogy egyáltalán kinn az ún. egykapus sűrgősségi rendszer működik e v sem.... és ha igen akkor létezik e ilyen irányú szakképzés mint első szakvizsga v pedig ITO-sok Belgyógyászok stb. csinálják...

(ja igen kedves első kommentelő, az utolsó éves orvostanhallgatót szigorlónak hívják.... legalábbis a múlt héten még ez állt a névtáblámon.)

2013. nov. 18. 00:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok és Németországban élek. Itt a rezdens az, akinek megvan ugyan az orvosi vizsgája, de még nem dolgozhat önálló orvosként, a végzetttséghet még kell a rezidens-képzés - és ezeket nevezik végzös orvosnak errefelé. Ha nem pontosan ugyanígy vab MO-on, akkor nem megfelelö szavakat használtam.
2013. nov. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!