Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Homeopátiás sedativ pc nevű...

AkitLáttálÁlmodban kérdése:

Homeopátiás sedativ pc nevű gyógyszert lélegeztem be porrá törve, lett baj?

Figyelt kérdés
Ezt a gyógyszer eredetileg elszopogatásra találták ki. Én életemben egyszer próbáltam ki ezt a módszert egy gyógyszer szervezetbe való bevételére. Azota csak szopogattam ahogy leírták nekem. Tudom, hogy hülyeség volt. 17 éves fiú vagyok. Életemben először csak kipróbálni akartam, mert kíváncsi voltam milyen. Tudtam, mivel homeopátiás gyógyszer ezért nem fog lenyugtatni és elkábítani csak ki akartam próbálni ezt a porrá törés dolgot. Egyébként pszihiáterhez járok és adott egy helex nyugtatót ami meg tényleg vényköteles gyógyszer. Csak mostanában nagyon ki vagyok. Elnézést,tudom, hogy baromságot csináltam. Sajnálom. Nem csinálom többet.

2013. nov. 20. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
"Gyógyszer", igaz? Elárulok egy titkot: az a "gyógyszer" nem más, mint cukor. Semmi hatóanyag nincs benne, mint ahogy a többi homeopátiás gyógyszerben sincs.
2013. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Onnan tudhatod, hogy nem lett baj, mivel jól vagy. Valójában a Sedativ PC nyálkahártyán oldódik, tehát nem a bélben, ezért kell szopogatni és nem lenyelni. Ez egy komplexum, tehát sok féle szer van benne egyszerre és akkor indikált, hogyha nehezen alszol el, vagy nyugtalan vagy álmodban, stb. Naponta 3-szor 1-et kell belőle elszopogatni és minimum 2 hónapon át.

(mivel a homeopátiás szerek kb. a harmadik héttől kezdenek el hatni)

Érdemes lenne elmenned egy jó homeopátiás orvoshoz! (Ami közel van a lakóhelyedhez.) Magyarországon, csak végzett (lediplomázott) orvosok lehetnek homeopátiás orvosok, hogyha elvégeznek egy posztgraduális tanfolyamot. Tehát megbízhatsz bennük, mert mind egytől egyik valamilyen orvos, pl.: belgyógyász vagy gyermekorvos vagy sebész stb.

Ui.: a Sedativ PC-nek is tejpor/tejcukor a vivőanyaga, tehát ha arra nem vagy allergiás, akkor nem csináltál semmi bajt.

Onnan (is) lehet tudni, hogy a homeopátiás szer valóban hat, hogy a kisbabák és versenylovak számára is jól hat, pedig ők nem tudják, mi az, hogy placebo, csak beveszik és meggyógyulnak tőle.

Ha elmész homeopatához, először még javasolni fogja, hogy szedd a pszichiáter által felírt szert, de később majd lecserélheted homeopátiás szerre és ebben az a jó, hogy nem csak tüneti kezelést ad, illetve nincs mellékhatása. (Pláne, ha ilyen fiatal vagy, nem mindegy, mivel mérgezed a testedet!)

2013. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötekedni, mindenki abban hisz, amiben akar.

"Onnan (is) lehet tudni, hogy a homeopátiás szer valóban hat, hogy a kisbabák és versenylovak számára is jól hat, pedig ők nem tudják, mi az, hogy placebo, csak beveszik és meggyógyulnak tőle."

Erről tudnál is hiteles forrást mutatni? (Hiteles = valódi orvosi ellenőrzés mellett végzett vizsgálat.)

2013. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!