Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyamatos végbélgörcs úgy...

Folyamatos végbélgörcs úgy egy hete, gát irányában tágulr végvbélnyílás?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy fissura anim lett. Kezdetben mindig csak a nyálkahártya repedt meg, azt neogranormonnal kezeltem, de most már maga a nyílás is tágult (az izom gondolom nem szűkült, kitapogattam az alakját meg hát nem is szivárog) , és egyfolytában görcsölök. Kost már kezd nagyon kényelmetlenné válni a dolog, tanulni sem bírok, semmit. Az a baj, hogy egyetemista vagyok, itt nincs orvosom, és mire hazajutok, meg kérek beutalót meg időpontot (mert azt sem tudom, hol van proktológiai szakrendelés pesten, meten nem találtam semmit)... az soká lesz. Mit csináljak?

2013. nov. 21. 07:43
 1/6 A kérdező kommentje:
*az izom nem sérült
2013. nov. 21. 07:46
 2/6 A kérdező kommentje:
am egyedül székelés előtt meg szellentès közben múlik el a görcs, ahogy kitágul, de utána megint kezdődik...
2013. nov. 21. 07:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros, amit írtál, vagy nem figyeltem eléggé :)

Nekem akkor voltak végbélgörcseim, amikor aranyerem volt ... és nem úsztam meg a műtétet.

Rendezd a székleted, és gyógyszertárban kérj valami aranyér elleni kenőcsöt. De lehet, hogy a drogériában kapható magyar ! aranyér elleni kenyőccsel (nem géllel !) jobban jársz.

Műtét előtt egy ideig jó volt nekem az Aurobin kenőcs.

Aztán mihamarabb fordulj orvoshoz !!!

2013. nov. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát valóban nem volt világos, mivel ez NEM aranyér, szóval nem mondtam, hogy az. Az aranyér a rectalis vénák kitüremkedése. Mennék én, csak mikor jutok el... Am az a vicc, h nálam épp az okozta a bajt, hogy 5-6x mentem wc-re egy hétig (nem hasmenés), és eddig bírta a rendszer :/
2013. nov. 21. 08:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem, de az 5-6-szori széklet sem jó, azt hiszem azt Crohn betegségnek hívják, és azzal is orvoshoz, de sürgősen. Láttam már monitoron ilyen bélrendszert, de azt ne várd meg !!! Nagyon jó gyógyszerek vannak már erre, de az valóban orvosi felügyeletet igényel .
2013. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még egy hónapja sincs annak, hogy teljes test CT-n voltam, azon nem szerepelt semmi elváltozás a bélrendszert illetően, tehát kizártnak tartom a Crohn-t is. Egyébként unokatesóm abban szenved, egészen más, durva tünetei vannak/voltak.
2013. nov. 26. 13:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!