Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet? Szerintetek nagy...

Mitől lehet? Szerintetek nagy a baj? Az orvosom csak félrebeszél ezzel kapcsolatban is, mint mindig.

Figyelt kérdés
Először a jobb sípcsontommal kezdődött.Hát hogy írjam ezt le, nem könnyű... néhol befelé horpad kb egy-fél cm-t, néhol pedig olyan mintha belenne dagadva,ez így váltakozik.Kézzel tapintva kb egy fa kérgéhez tudnám hasonlítani,persze csak átvitt értelemben.Be is lilult mostanra, és ami a legdurvább: elkezdődött a bal sípcsontomon is. Mi a franc lehet ez? Kezdek megijedni tőle,valamint már esztétikailag is látható,zavaró.

2013. nov. 21. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. nov. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Milyen nemű? Van.e egyéb betegséged? Szedsz-e gyógyszert?

Nem gondolnék csontritkulásra. A sípcsont nem teljesen sima felületű. A legkönnyebben sérülő csontok egyike,mert közvetlenül a bőr alatt található. Márpedig a csontokon minden sérülés nyomot hagy. Hol bemélyedések formájában,hol dudorként,ráadásul be is lilult,ami még valószínűsít egy sérülést. gyakran nem is vesszük észre,ha történik valami,csak a fájdalom,stb. tűnik fel.

2013. nov. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
19 éves lány vagyok.Én is a csontritkulásra gondoltam ezért is félek.De téns hogy mielőtt az egyik lábamon kijött aznap bulizni voltam és magassarkúban megbotlottam mele is állt egy üvegszilánk a lábamba, de nem a sípcsontomba hanem a lábfejembe, amit csak reggel, otthon vettem észre.Az fájt sokáig.Aztán alakult ki ez rá egy hónappal kb.Na most ha ez ettől lett ilyen furcsa (a sípcsontom) én úgy vélem ennek rögtön jelentkeznie kellett volna.Segítsetek légyszives mert így hogy be is linkelték a csontrotkulást/sorvadást így már ténylg megvagyok ijedve tőle. Néha picit beleszúr a fájdalom, de csak a jobb sípcsontomba.A ballal fogalmam sincs mi történhetett....
2013. nov. 22. 10:18
 4/7 A kérdező kommentje:

*tény

*bele

Gyógyszert nem szedek.Tudtommal nincs betegségem.

2013. nov. 22. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen korban a csontritkulásnak minimális az esélye. Ritkán,de csak egyéb betegségek, bizonyos gyógyszerek szedése következtében alakul ki. Ha nincs semmi tudott,krónikus betegséged,gyógyszert nem szedsz rendszeresen ,szinte 100%-ig kizárható. Én még várnék egy kicsit és ha nem, javul vagy menj vissza a háziorvosodhoz,vagy sebészetre(nem biztos,hogy odatartozik,de beutaló nélkül nem nagyon mehetsz máshova. Ha kell onnan továbbküldenek.
2013. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! :)
2013. nov. 24. 00:09
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáfűznék még hogy egyébként ez már lassan egy éve ott van, és megjártam már vele a sebészetet is ahol aztmondta az orvos hogy ő nem vagdossa szét a sípcsontom (azt mondtam neki hogy szerintem belementek szilánkdarabok) tehát nem vágja szét , itt a nyáár menjek strandolni meg hogy még csúnyább helye lenne, de ha nagyon zavar menjek vissza 3hónap múlva.A dokiról az avéleményem hogy nem normális ahogy a páciensekkel is beszélt... nem igazán szeretnék visszamenni hozzá pláne hogy a szeme 2felé áll szegénynek még az hiányzik hogy összekaszaboljoin aztán jol fogok kinézni... -.-"
2013. nov. 28. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!