Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Attól félek, hogy aranyerem...

Attól félek, hogy aranyerem lesz! Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon viszket mostanában, és higiéniai oka nem lehet, mivel minden nap zuhanyzom. Nem elég, hogy viszket, ma kakáltam, és amikor kitöröltem, kicsit véres volt a wc-papír. Az is igaz, hogy nem érzek rajta dudort, vagy ilyesmit, de nagyon félek. Mivel lehet kezelni? Nem igazán szeretném a popólyukamat orvosoknak tárogatni. És ha időben elkezdem kezelni (ha ez tényleg aranyér) akkor meg lehet akadályozni hogy "előjöjjön"? JA, és még annyit hogy (még?) nem fáj, ha ülök, vagy ilyesmi. Segítsetek kérlek!!!
2009. nov. 19. 18:56
 1/4 anonim válasza:
szia! szerintem ez lehet hogy nem aranyér, főleg ha kidudorodás sincs! menj el gastroenterológushoz, és ő meg tudja nézni, egyáltalán nem ciki! nekem chron (krónikus bélgyulladás) betegségem van, és így kezdődött hogy véres volt a wc papír.. Menj el, nehogy késő legyen.. Amúgy nekem se fájt mikor ültem.. Esetleg attól is lehetett ez, hogy szorulásod volt, ha volt szorulásod, akkor a dokiddal írass fel 'Laevolac' szirupot, ez székletpuhító, jó szokott lenni, jobb mint a hashajtó! Ha van fejlemény, akkor írhatsz, eléggé jártas vagyok már ebben, mert 3-4 éve vagyok már chron beteg.. remélem tudtam segíteni!
2009. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mi a lényege ennek a krónikus bélgyulladásnak? Mik a tünetei? És neked is viszketett?
2009. nov. 19. 19:26
 3/4 anonim válasza:
[link] itt van a krónikus bélbetegség leírása. amúgy a crohn betegségnél az immunrendszer túlműködik, emiatt van a bélgyulladás, a gyógyszer amit szedek, az lenyomja az immunrendszeremet. Emiatt pl Béres cseppet nem is hazsnálhatok.. Nem érdemes házilag megpróbálni kezelni, mindenképpen orvossal vizsgáltasd ki! Nekem pl 1 éven át tartó szorulásom volt, és utána alakult ki, mindig véres volt a papír, később a székletem véres-nyálkás lett, hosszú eléggé az egész.. A lényeg az hogy állandó gyógyszerkezelés alatt állok, Imurant szedem.. De nyugvóban van a gyulladásom, bár decemberig nem nagyon volt jó, innentől biológiai infúziós kezelést kaptam(hogy ne kelljen gyógyszert szedni, ami úgyse használ), ami jó volt, de valószínűleg ettől kaptam el egy vírust, ami miatt le kellett állítani az infúziós kezelést. de már ez is másik történet.. ha szeretnél még vmit megtudni, írhatsz priviben is!
2009. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy Crohn-beteg. Viszket is a feneked, és csak picit, csak a papír volt véres... Próbálj meg valamilyen kúpot, kenőcsöt (Hemorid), és figyeld a székleted, és a wc-papírt.

Próbálj meg lazítani a székleteden (bő folyadék, rost: pl korpa joghurtban).

Ha így sem múlik el 3-4 nap után, akkor tényleg menj orvoshoz /sebészhez, proctológushoz/.

2009. nov. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!