Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha bemegyek a patikába és...

Ha bemegyek a patikába és mondom hogy szeretnénk venni kloroformot plexi ragasztásra adnak?

Figyelt kérdés
A férjemnek kell, de nem tud elmenni érte, és engem bízott meg vele:) Nem tudom adnak-e, mondjam hogy plexire kell?

2013. nov. 27. 23:12
 1/6 anonim válasza:
11%
vannak remek plexiragasztók,már régesrég nem használnak kloroformot,és nem is adnak csak úgy. Keress rá az interneten,hogy plexi ragasztó. lehet kistételben is kapni.
2013. nov. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZ67 ***** válasza:
100%

Igazán jól kloroformmal tudsz ragasztani, de ez folyékony, és érteni kell hozzá: ez olvasztja (oldja) az anyagot, majd elillan.

Más ragasztóknál előfordul, h ragasztóanyag maradhat a ragasztási felületen. A legtöbb plexi ragasztó (ami komoly terhelést bír) kloroformszerű (klór-metán) származék. Sajnos kiszerelésben előnyben részesítik az ipari mennyiségeket, 5/10 liter, lévén a felhasználási területe nem házi jellegű.

Patikában is van sok helyen, lévén általános érzéstelenítő hatása miatt a gyógyászat is ismeri a kloroformot.

2013. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, 2, a férjem is így mondta:)

Kb mennyibe kerül egy liter?

2013. nov. 28. 13:22
 4/6 KZ67 ***** válasza:
100%

Szerintem 2,5 L-est még lehet kapni, olyan 3-5e Ft magasságában. A plexis cégeknél is ritka, akik csak kereskednek az alapanyaggal, és nem műhely szinten árulják, mert az oldószer tárolása is engedélyhez kötött (nagyobb mennyiségben, zárt szekrény, stb).

Esetleg itt érdeklődj: www.plexis.hu A soroksári úton van egy ilyen "ragasztós bolt", hátha a fenti címen már meg tudják mondani pontosabban.

2013. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. nov. 29. 10:56
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Most már vénykötelessé vált a kloroform, kérdeztem patikában. Az Azúrban a József körúton tudsz vásárolni 1 literes, vagy nagyobb kiszerelésben, de nem nagyon olcsó.

2015. dec. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!