Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanás megelőzés/megszünteté...

Pattanás megelőzés/megszüntetés!? (SÜRGŐS TIPPEK! ) 16/F

Figyelt kérdés
Légyszíves ne azt írjátok hogy ne egyél sósat meg hogy használj alapozót köszi :D
2013. nov. 29. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet kapni pattanás eltüntető illetve gyulladáscsökkentő kenőcsöket, azokkal megpróbálkozhatnál. Használj arctisztító tonikot, és moss gyakrabban arcot, hogy ne kerüljön be a szennyeződés a pórusaidba, illetve hogy ha már bekerült, akkor ki tudd szedni, és ne gyulladjon be. A lényeg, ha nyomkodod (sokan azt mondják, hogy ne, főleg, ha nem tudod, hogyan kell, mert akkor esetleg hegesedhet vagy még jobban begyulladhat), akkor is CSAK és kizárólag tiszta kézzel, tiszta arccal, és mindenképp fertőtlenítsd le a pattanást és a körülötte lévő részt előtte és utána is!

Zsíros, cukros ételeket hanyagold, illetve ha stresszes vagy, próbáld megszüntetni a probléma forrását. Bármiféle belső vívódás "kiül" az arcodra.


Remélem, segítettem.

2013. dec. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy alapozót NE használj! Nem tesz jót a bőrnek, eltömíti a pórusaidat, ráadásul az nem megoldás a pattanásokra, csak a "probléma szőnyeg alá söprése". Inkább legyél még pár napig pattanásos, azt bírd ki, viszont kezelgesd az arcodat. Az sokkal többet ér, mintha el akarnád takarni őket. Ráadásul tini vagy, a pattanás hozzá tartozik ehhez az életszakaszhoz, nincs is igazából szégyellnivalód. Kellemetlen, tudom. Szóval csak szánj rá időt! :)
2013. dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

persze hogy segítettél

de amúgy a homlokom zsíros az állam az meg mitesszer és úgy jól csinálom ha fürdés közben a szappannal és törölközés közben a törölközővel erősen dörzsölöm az állam?

2013. dec. 2. 18:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Azzal lekaparod a felázott bőrréteget. Szerintem akkor inkább már ilyen mélytisztító krémmel dörzsöld az álladat, a zsíros bőrre meg lehet kapni ilyen szárítókrémeket, illetve mosd meg gyakrabban, a víz szárítja picit a bőrt.


Egyébként a törölközős dörzsölés sem rossz, csak azzal vigyázz, Nehogy nagyon felkapard vele a bőrödet. Inkább akkor csak ne túl erősen, körkörös mozdulatokkal dörzsölgesd.


A miteszereket csak tényleg ilyen mélytisztító zselékkel/krémekkel lehet eltüntetni, vagy én még azt szoktam, hogy fürdés után, mikor már jól felpuhult a bőröm, akkor zsepit teszek az ujjamra és óvatosan megnyomom a bőrömet (persze azelőtt is fertőtlenítem a bőrt Körülötte), és akkor szépen kitisztul. Esetleg aftershave-vel kend be utána, az tisztít és összehúzza picit a bőrt. :)


Ha kérdésed van még, akkor írj! :)

2013. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!