Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb.30 másodperces eszméletvesz...

Sleepmonster kérdése:

Kb.30 másodperces eszméletvesztés. Mi lehet ez? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
A barátom tegnap este, minden előzetes tünet vagy panasz nélkül -kómához hasonló- eszméletvesztést produkált, ami kb. 30 mp-ig tartott, mialatt pupillái kitágultak,, hörögve vette a levegőt, görcsös merevségbe elfehéredett. vízszintes helyzetbe tettük és ezt követően feje elvörösödött, majd magához tért és nem értette mi folyik körülötte. utólag hányingerre és gyomor bántalomra panaszkodott. nem tudom jól gondolom-e, ha cukorbetegségre következtetek ebből(a családjában volt cukor beteg)?bár acetonos leheletet nem éreztem. nem tudom mennyire lényeges információ, de nem evett, vörös bort és cigarettát fogyasztott a "roham" előtt 15-30 perccel. a válaszokat előre is köszönöm!

2013. nov. 30. 07:08
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Az alacsony vércukor miatti ketoacidózisos kómából nem szokás 30 mp.-en belül visszajönni. Én elkezdenék valami keringési problémára gyanakodni. Egy EKG-t megér a dolog, hacsak nem akar a gyerek veszélyesen élni. Ott majd kiugrik, ha a szívvel van gubanc.
2013. nov. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Ennek keringési vagy neurológiai oka van. Mindenképpen menjen orvoshoz!
2013. nov. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Egy neurológiai kivizsgálás mindenképpen indokolt. Akár epilepszia is lehet.
2013. nov. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

# 1 Érdekes, hogy a kérdés alatt -szerintem- én vagyok az egyetlen orvos válaszoló, de engem pontoztak le a legjobban. Tényleg ennyi hülye van ezen az oldalon? Vagy jólesik? Nem értem.


Kérdező, vidd el a srácot EKG-ra, ahogy először is írtam. Ha ott nem derül ki semmi, akkor van értelme tovább vinni a dolgot.

2013. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben kiderült. Egy bizonyos dohányra allergiás az illető ilyen módon.
2014. ápr. 15. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!