Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy dózisú c vitamin szedésse...

Nagy dózisú c vitamin szedéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata (10 000 mg/nap)?

Figyelt kérdés

Túl sok információ kering a c vitaminnal kapcsolatban, sajnos ezeknek nem lehet hinni amíg olyan személy nem osztja meg a tapasztalatait aki alkalmazta is már ezt a kúrát.

Tehát mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Segít e a gyógyulásban, okoz e valamilyen bajt? Energikusabb lesz tőle az ember?



#C-vitamin #10000mg #nagydózis
2013. nov. 30. 09:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Aki 1000 milligrammot szed naponta vagy csak betegség esetén szed napi 10000 milligrammot az is írhat nyugodtan:D
2013. nov. 30. 09:49
 2/8 anonim ***** válasza:
Bár én ilyen nagy dózisban sosem szedtem C vitamint, de tök felesleges is, mert ennyi nem kell a szervezetednek! Amit nem használ fel, az kiürül a vizelettel.
2013. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És a sima 1000 mg-s változatnál tapasztaltál változást?
2013. nov. 30. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még 1000 mg-ot sem szedtem egyszerre egy nap. Azt hiszen a legnagyobb dózis csak 500 mg volt.
2013. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, neonos színű lesz tőle a vizeleted. :)

Amúgy én elég sok ilyen hülyeséget kipróbáltam már. Többször is. Valamit biztosan segít, de nagy változást nem vettem észre...


Viszont van két tippem is, ami talán jól jöhet:

-Ha beteg vagy, és meg akarsz gyógyulni, akkor maradj otthon 2 napot és aludj, pihenj. Az eredmény látványos lesz.


Ha pedig energikusabb akarsz lenni, akkor igyál sok vizet. Napi 3 liter minimum, de lehet több is. Sokat kell majd WC-re járnod, de biztos nem leszel fáradt.

2013. nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Leginkább az izületeimre és a gyulladásokra keresek gyógyírt. Elég fiatalon tönkrementek a testépítéstől meg a nehéz fizikai munkától.
2013. nov. 30. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyulladásokra legjobb, ha kerülöd a gyulladáskeltő ételeket: cukor, glutén, növényi olajok, margarin, ha vitamin, akkor sokkal fontosabb a D-vitamin, ilyenkor télen 5-10000 NE és a persze halolaj.

A mozgást se kellene hanyagolnod, mert az is gyulladáscsökkentő. Nem a kemény edzésekbe betegedtél bele, hanem hogy mellette ettél rendesen. (Bocs, ha nálad nem így volt, de általában ez a helyzet.)

2013. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ekkora mennyiségnél már nem segít semmit pluszban. Egy 200 mg-os tablettával a vérplazma aszkorbinszintje csaknem teljesen telítődik, és bár teljes telítődés 1000 mg-nál történik, a 200 mg és az 1000 mg elfogyasztása utáni érték közötti különbség minimális. A bélrendszeren keresztüli felszívódás is 200 mg felett romlik fokozatosan. A kutatások szerint egy 500 mg-os tablettának már csak a háromnegyede, egy 1250 mg-osnak pedig kevesebb mint a fele szívódik fel.

Ezt lehet javítani olyan készítménnyel, mint pl ez: [link]

Direkt késleltetett felszívódású c vitamin a fele, így egy 500mg-osnál a fele a gyomorban felszívódik, a másik fele pedig fokozatosan a belekben, 12 órán keresztül szinten tartva a vér aszkorbinszintjét.

Hogy okoz-e valami bajt.. elvileg nem, mert kiürül. De tudnod kell, hogy közben savassá teszi a vizeletet, ami a kőképződés egyik elősegítője a vesékben, húgyutakban. Nem biztos, hogy kialakul, de nagyobb lesz rá az esélyed.

Szóval szerintem a "kevesebb néha több" elven gondolkodj, én személy szerint nem ajánlanám a 10.000mg-ot.

2013. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!