Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Klion 250 mg tablettára...

Aremeen kérdése:

Klion 250 mg tablettára megihatok pár pohár pezsgőt?

Figyelt kérdés
Délben vettem be a gyógyszert azonban este 10-re hivatalos vagyok egy rendezvényre. Úgy tudom nem szabad alkoholt fogyasztani erre a gyógyszerre, de mégis, pár pohár pezsgő meg árthat 10 óra elteltével ?

2013. nov. 30. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Ez a gyógyszer egész szedése alatt tilos az alkoholfogyasztás!

Itt nem az számít, hogy x órával a gyógyszer bevétele előtt vagy után fogyaszthatsz-e alkoholt vagy nem. Itt ahány napig szeded ezt a gyógyszert, egyik nap sem fogyaszthatsz alkoholt. Teljesen mindegy, hogy hány órával van gyógyszer bevétele előtt vagy után.

Szóval gondolom ezen a bizonyos rendezvényen alkoholmentes innivaló is lesz, fogyassz azt, mert alkoholt nem lehet erre a gyógyszerre.

2013. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Miért olyan fontos az a rohadt alkohol?
2013. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De vége a kúrának. Az az délben vettem be utoljára többet nem kell, akkor este azaz 10 óra telik el a kúra abbahagyása után. Így már ihatok pár pohár pezsgőt, ez egy elég nívós rendezvény és pohár köszöntőt kell mondanom, amit nem szeretnék egy pohár narancslével a kezemben konferálni.
2013. nov. 30. 15:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

NEM szabad alkoholt fogyasztani a klion után úgy tudom 48 óráig, még egy konyakmeggyet sem. De ha szeretnél egy kiadós rosszullétet a nívós rendezvényen, akkor toljad nyugodtan.

"A baktériumok és bizonyos paraziták ellen alkalmazott metronidazol magába az alkohol lebomlási folyamatába avatkozik be. Mivel megakadályozza az alkohol teljes lebomlását, így egy köztes anyagcseretermék, a sejtméreghatású formaldehid felszaporodik a vérben.


Szédülés, rosszullét, hányás lehet a következmény, ezért kötelező az alkoholmegvonás metronidazol szedésekor. Még egy konyakmeggyet sem ajánlott ilyenkor elfogyasztani!"


Forrás [link]

2013. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor fogsz egy pohár pezsgőt a kezedben, elmondod a köszöntőt, koccintasz, iszol egy kortyot belőle és leteszed és utána az est további részében narancslevet iszol pl. Ennyi.
2013. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ó milyen meglepő tegnap épp konyak meggyet fogyasztottam és nem lett semmi féle hatása. Biztosan egy tudálékos eminens ostoba tanyasi védő nő vagy, köszönöm de a te bigott véleményedből nem kérek.
2013. nov. 30. 15:19
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Oké kérdező. Menj és igyál nyugodtan alkoholt. Nem én leszek rosszul, hanem te.
2013. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem te már eldöntötted, hogy úgyis inni fogsz, akkor minek írtál ki kérdést, ha valaki megválaszolja és éppen leírja, hogy nem jó úgy, ahogy akarod?!

Egyébként azért egy konyakos meggy nem egy nagy alkoholmérték, de azért pár pohár pezsgő bizony az. De hát te tudod...

2013. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

De azt még muszáj megírnom, hogy egy picit nevetséges vagy, hogy senkitől se azokat a válaszokat kapod, amiket vártál, és itt össze-vissza hisztizel.

Ha neked a gyógyszer papírja nem elég, a belinkelt cikk nem elég, X db válaszoló véleménye nem elég, és (gondolom) csináltál google keresést, és az sem elég, akkor veled egyszerűen nincs mit kezdeni. Menj és csinálj amit akarsz.

2013. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

De tudod mit, kerestem még neked egy kicsit:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Hátha ennyi forrás elég. A drugs.com-osról idézve: "Do not drink alcohol while you are taking metroNIDAZOLE and for at least 3 days after you stop taking it"


De persze lehet, hogy mindet vidéki védőnők írták.

2013. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!