Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha fáj a gyomrom és megiszok...

Ha fáj a gyomrom és megiszok egy pohár szódabikarbónás vizet az hosszú távon árt?

Figyelt kérdés
csak akkor innék amikor fáj a gyomrom
2013. nov. 18. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért ártana?
2013. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos mindig azt mondta, hogy ne igyak szódabikarbónát, mert nem tesz jót. Mondjuk nem is éreztem utána jobban magam, sőt még fájdalmasan fel is puffadt a gyomrom.

Nem tudom, hogy milyen jellegű a gyomorfájásod és mihez köthető. Ha gyomorégésed van, akkor egyél háztartási kekszet és igyál kamilla vagy csalánteát. Ha epegörcsöd van, akkor Algopyrin + Buscopan Forte a javaslatom.

Ha elrontod a gyomrod, akkor pedig szigorú diéta + sok folyadék. Feltételezem, hogy gyakran jelentkezik a problémád, ha már aggódsz a szódabikarbóna miatt és kérdést írsz ki. Ebben az esetben inkább az orvoshoz kéne elmenned, nehogy valami baj legyen.

2013. nov. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
este meg reggel szokott legtöbbször előfordulni, de az interneten az olvastam hogy a szódabikarbóna csökkenti a gyomorsavat ezáltal a gyomorfájást
2013. nov. 18. 21:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább az orvost kérdezd meg. Szerintem nem egészséges folyamatos használatra. Vannak savcsökkentő gyógyszerek amik vény nélkül kaphatók.
2013. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!