Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki siketen születik...

Ha valaki siketen születik megtud tanulni valamennyire beszélni És, ha valaki beszéd elsajátítása után siketül meg?

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha valaki siketen születik, akkor csak úgy tud megtanulni beszélni (amennyiben foglalkoznak vele, mutatják neki milyen hangnál hogy próbáljon ejteni), hogy mások számára rendkívül nehezen érthető amit próbál mondani, mivel sosem hallotta: hogy kell beszélni.

Ha valaki később veszti el a hallását, akkor a beszéden is egy idő után észrevehető lesz ez, fokozatosan rosszabb lesz. Szerintem egyénenként változó hogy mennyire és milyen ütemben.

2013. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De sose tudnak úgy beszélni, mint bárki más?
2013. dec. 2. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos nem. Mivel nem hallották: hogy kell beszélni.

Én nem vagyok szakember, mivel súlyos hallássérült agyok, utánaolvastam a témának.

2013. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!