Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az orvos sztetoszkoppal...

Ha az orvos sztetoszkoppal meghallgat akkor a melltartót is le kell venni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 4. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
orvosfüggő
2013. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg melltartó-függő. :) Ha a szívet kell hallgatni, és a melltartótól nem fér oda, célszerűbb levenni.
2013. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Célszerű, mert úgy tud rendesen megvizsgálni. A melltartó zavarja a legfontosabb hallgatózási pontokat mind elől, mind hátul. Szerintem jobban teszed ha hagyod, hogy levetesse a saját érdekedben, mert mi van ha amiatt nem tud alaposan meghallgatni, mert a melltartó takar, ,,zörög", útban van stb, és pl. nem derül fény, hogy szívzörejed van, vagy nem hallja ahogy sípol a tüdőd...
2015. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vaó igaz orvos függő, de az alaposság nem függ attól hogy leveteti vagy sem .van orvos aki jó diagnoszta sajnos van aki nem.Az egyetemen ugy tanulta hogy meztelenül vizsgáljon.A gyakorlat teljesen más.A fondeoszkopos hallgatózásnak ott van szerepe ahol nincs más diagnosztikai eszköz.Hogy lehet azt mondani hogy a melltartó takar fő hallgatózási pontokat mikor azt sem tudjuk ki milyet hord A melltartó semmilyen szinte nem akadály csak hozzáállás kérdése.Hosszu klinikai gyakorlat után merem mondani hogy ebből soha nem volt problémám
2015. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

csak folytatom. A paciens kérését mindig figyelembe kell venni.Nem kell elriasztani,bizalmat kell kelteni benne.

Normál esetben fizikai vizsgálatokhoz vizsgáló köpenyt biztsitása szinte kötelező.Nálunk egy szivultrahang vizsgálatnál még a férfi betegre is vizsgálóköpeny kerül.

2015. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem mindig melltartóban hallgatnak, és így is megállapította az egyik, hogy szívzörejem van.
2019. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy korábbi vàlaszoló vagyok, egyébként eddig velem sem fordult elő, hogy levetették. A maximum is az volt, hogy anno még a sulidoki alulról a melltartó alá csúsztatta es ott hallgatott, de hozzateszem nem nézegetett, nem is ért kézzel a mellemhez, csak teljesen diszkreten megvizsgált, es akkor pedig eleg gyanús volt, hogy szívzörejem van, így akár azon sem csodalkoztam volna ha leveteti,mondván alapossagból, de nem. Azóta a házidoki se vetette le egyszer sem, sőt ő még a pólót se, csak felhúzatta. Nem tudom, hogy azért mert egytől-egyig nők, mindenesetre ok, hogy sok pletyka terjeng arról (amikben nem mondom, hogy nincs igazság), hogy a férfi orvosok inkább vetkőztetnek, kevésbe diszkrétek, ,,bamulasznak" előszeretettel, én hallottam már női dokiról is aki csupaszra vetkőztette a betegét felűlről ehhez, és ferfit is, aki megoldotta melltartóban/póló felhúzással. (Ettől független én jobban preferálom a női orvosokat, nem csak emiatt, hanem jobban szót is értek velük, bár közrejátazik, hogy baromi szegyenlős vagyok)
2019. aug. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen
2022. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!