Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van szaga? Hogy oldhatom...

Mitől van szaga? Hogy oldhatom meg, hogy ne legyen?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már nem tudom elkepzelni milyen cipőt vegyek a lábamra. Velem van gond? A kínai, minőségtelen zoknival, most télen harisnyával(nadrág alatt hordom, hogy ne fázzam)? Az a lényeg, hogy büdös lesz mind a cipőm, mind a lábam. Emlékszem, hogy régen soha nem volt ilyennel problémám, idén meg állandóan. Ugyan ez a helyzet a balerina cipővel is, most télen pedig a csizmával. Gondoltam a cipő minőségére is, de most egy abszolút nem gagyi, célnak megfelelő csizma van rajtam, s emlékszem nem voltak tavaly ilyen problémáim vele! Egy jó talpbetét megoldaná a problémát? Ezenkívük meg a csizma sem épp 2 forint volt, hogy itt bűzőlögjön. :S Elnézést a kényes témáért.

2013. dec. 5. 09:21
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:
A zokni a bűnös szerintem
2013. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy állsz a lábgombával?
2013. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én mycosid hintoport használok. beszórom vele a cipőt, és sokáig semmi szaga nincs. 600ft körül van az ára egy doboznak, és sokáig elég.
2013. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nem lábbeli probléma! Ugyan ez a bajom! 3éve megvan a csizmám, drága,minősigi.Idén jött elő a gond!eddig nem tapasztaltam ezt,nem volt lábszagom.Most sem izzad,csak büdisedik!

Hormonok?Ideg?Már ilyeneken agyalok!

2013. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Nincsen a lábamnak semmi baja, gomba vagy ilyesmi, bepállani nem hiszem, hogy bepállik, inkább az a fázós lábú vagyok. Egyik valaszadó írta a hintőport, tőle szeretném kérdzni, hogy hol juthatok hozzá? :) Ez nem ilyen sima, mezei fehér hintőpor? :) Egyszerűen csak szórjak a cipőmbe?:) Viszont, ha megyek valahova, akkor leveszem a cipőm és hagyom magam után a hintőporos nyomokat? :)
2013. dec. 5. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Fertőtleníteni vagy hintőporozni kell mind a lábat, mind a cipőt. A büdösség azért van, mert valami (baktérium v gomba) biztosan van ott, még akkor is, ha nem látszik.
2013. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Hintőporos vagyok :)

Gyógyszertárban lehet kapni és ez direkt a lábszag ellen van. Szórsz a cipőbe, és annyira eloszlik, hogy nem hagysz nyomot a szőnyegen cipőlevétel után. Először keveset szórj a cipőbe, ha továbbra is szaglik akkor még egy kicsit.

Évek óta használom és nekem nagyon bevált. A lényeg, hogy tényleg nem kell a fél dobozt beleszórni a cipőbe. :)

2013. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is melegen ajánlom a Mycosid-ot, gyógyszertárban lehet kapni. Megmosod a lábad, szárazra törlöd és utána viszed fel.

Én a lábamat szoktam vele mindenhol behinteni, bele is dörzsölöm egy kicsit a bőrbe.

2013. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Arnold901005 ***** válasza:

Szia!


"bepállani nem hiszem, hogy bepállik, inkább az a fázós lábú vagyok." - :-)) ...de ha stresszelsz esetleg, akkor idegi alapon megizzadhat a lábad. Tudom, mert nekem is rettentő fázós a lábam, meg a kezem - Raynaud szindrómám van - de ha ideges vagyok, képes kezem-lábam nyirkos lenni. Bár nálam nincs szag, csak nedves, de elég zavaró. Lehet, hogy Nálad is ilyesmi lehet a gond, vagy tényleg a műszálas zokni, harisnya.

Nekem a sima "mezei" hintőpor is segített, de gondolom a Mycosid jobb, ha erre a célra van, egy próbát megér. :-))

2013. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, hintőpor lesz! :) Nem is tudtam, hogy stressztől izzadhat a láb, mik vannak! :)
2013. dec. 5. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!