Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha néha megiszok egy pohár...

Ha néha megiszok egy pohár sós vizet, attól lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 01:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
...miért akarnál néha meginni egy pohár sós vizet?:S
2009. nov. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
emésztésre
2009. nov. 23. 02:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emésztésedet semmiben sem segíti a sós víz!!!


Én úgy tudom, hogy nem szabad sós vizet inni, a hajótöröttek is meghalhatnak, ha a tengervizet isszák ivóvíz helyett, mert a sós víztől egyre többet kell inniuk, végül abba halnak bele... (Kivonja a nedvességet a szervezetből a só?)


Ha rossz az emésztésed,akkor vegyél a gyógyszertárban emésztést segítő készítményeket, számtalan félét árulnak!

2009. nov. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem használ semmi se.

Neten olvastam, hogy a sós víz segíthet

2009. nov. 23. 13:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen jellegűek az emésztési gondjaid?

Ha pl. szervezeted nem emészti meg a tejet (tejérzékenység), ez lehet enzim hiánya vagy csökkent száma, amit nem pótol a sós víz, erre probiotikus készítmények, van tabletta is, élőflórás-kaukázusi joghurt...stb segíthet.

Ha nincs ilyen, csak lassú az emésztésed, akkor vannak rá gyógyteák is, emésztést serkenti az erősebb fűszerezés is, és nagyon jó a kömény, gyömbér, italokban a keserűk. Van (magyar) keserű gyógyvíz is, a neve nem jut most eszembe, ebből pl. napi 1 decit kell inni.

Éhgyomorra kis almaecetet tenni vízbe, ez még fogyasztó is állítólag.

2009. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia. Köszi a válaszod. Emésztési problémáim elég összetettek, konkrétan az, hogy napjában csak egyszer tudok wc-re menni, az is reggel történik, (ilyenkor teljesen normális székletem van) nap végére pedig felpuffadok, de csak másnap reggel tudok elmenni wc-re. És ezért gondoltam a sós vízre, mert valahol mintha azt olvastam volna, hogy segíti az emésztést, és arra gondoltam, hogy így majd eltudok menni délután, este is wc-re, hogy ne legyek mindig puffadt.

Kamillateát már próbáltam, de nem vált be, csak még rosszabb lett, és rennie és társai sem váltak be.

2009. nov. 25. 00:43
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyógyvizekről találtam egy oldalt, kiválaszthatod, amelyik jó:

[link]

Nagyobb élelmiszerboltokban, reformboltokban kapható. De a svédcseppre is rá van írva, hogy emésztést serkenti.

Érdemes megfigyelni, mi okozza, gyors evés, vagy valami olyan étel, ami nehezebben emészthető? (Csökkent epeműködésre is utalhat, ha pl. tejfeles dolgok.) Eszerint változtatnék az étrenden, kevesebbet a nehezebb ételből, vagy ezt délután már nem, szénsavas italok is okozhatják.

Ha ezek sem működnek, reformboltokban probiotikus tabletta. Egy ilyent szedtem régebben, ami kitisztítja a beleket, persze mellette nem ettem nehéz egészségtelen ételet, és úgy tudom, ilyen kúrát érdemes évente, 2 évente csinálni.

Itt is körülnézhetsz: natursziget.com

és

[link]

Jó egészséget!


19.12es

2009. nov. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél. A sós víznek egyébként is borzalmas íze volt :)

Megfogadom a tanácsaidat.

2009. nov. 25. 16:42
 9/10 anonim válasza:
Szerintem teljesen normális, ha csak egyszer mész székletet ütíteni.Ha rászoksz a többszörire, nagyon meg fogod bánni, mert ha olyan helyen vagy, ahol nem szívesen mész WC.-re, ott is kénytelen leszel, hiszen figyelmeztet a bélmozgásod. Próbálj inkább Salvus vizet inni, az is sós, borzalmas íze,van, de a reggeli ürítést megkönyíti, és több jön ki, mint szokott. Nagyon nem ajánlom, hogy rászoktatsd a szervezetedet a többzsöri wc.-re, mert az egész napod erről fog szólni.
2009. nov. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia. Az a baj, hogy estefele már érzem, hogy kell, csak nem jön ki. A reggeli ürítéssel semmi probléma, felkelek és már rögtön kell is, és megyek ki.

Ha meg este nem ürítek, akkor meg egész este puffadt vagyok, és az nem jó látványra.

Már bevásároltam 1-2 gyógyvizet, az előző válaszoló tanácsára, ma kezdem a kúrát, nem akarok énse éjjel-nappal a wc-n ülni, csak azt szeretném, hogy amikor érzem az ingert este, akkor gyorsan eltudjam végezni.

2009. nov. 30. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!