Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok nekem olyan hírességeke...

Tudtok nekem olyan hírességeket, feltalálókat, történelmi személyeket, stb mondani, akik letettek valami nagyot az asztalra és állítólagosan autisták voltak?

Figyelt kérdés

2013. dec. 7. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem inkább akadnak akiknek Asperger-szindrómájuk volt, mert komolyabb autizmussal azért már igen nehéz együtt élni.

De ha azért kérdezed, mert pl. családtagod érintett, akkor azt tudom mondani, hogy régebben láttam egy ismeretterjesztő filmet, ahol egy autista valami kis laptopszerű szerkezet segítségével kommunikált és kiderült, hogy sokkal okosabb, mint azt addig hitték. És még sok más társánál is ezt fedezték fel, hogy sokkal intelligensebbek, csak nem tudják ezt kifejezésre juttatni, illetve egyes dolgok miatt a korlátaik nem engedik őket, hogy úgymond megcsillogtassák a tudásukat.

2013. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag? Olyan rengeteg van. Ahogy valaki fogalmazott: "Halottakat diagnosztizálni már csak az élőknél nehezebb. De sokkal nagyobb móka."


Einstein, Tesla, Andy Warhol. Ha rákeresel, akkor biztosan találsz hatalmas listákat.

[link]

De nyilván ezek csak spekulációk, biztosat nem tudhatunk.

2013. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a linket! :)

Bár nem sokat ismerek közülük, de így utána tudok nézni.

Nem, nincsen autista a családomban, de gyógypedagógus hallgató vagyok és mondta a tanárom, hogy meglepődnénk, ha tudnánk, hogy hány autizmussal élő híres feltaláló és egyéb "nagy" ember volt. :) Ezért kérdeztem.

2013. dec. 8. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!