Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholról való leszokáskori...

Alkoholról való leszokáskori rosszullét esetén mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje sajnos elég sokat iszom. A szokásos "probléma megoldás", elfedés miatt kerültem örvénybe.

Nem akarom szaporítani a szót. Minden nap iszom, minden másnap részegségig, nagy mennyiséget.

Eldöntöttem, hogy leszokom,/pár napja semmit nem ittam/! viszont rohamokban, remegés, félelem, szapora szívverés tör rám. Ilyenkor nem tudom mit tegyek. Olvastam itt fokozatos leszokásról, azonnali alkohol elhagyásról, de nem lettem okosabb.

Kérem aki bármilyen módon, kapcsolatba került ezzel a problémával segítsen. /orvoshoz már bejelentkeztem, de kórházat nem akarok, "lábon szeretném kihordani"/. Addig is várnám a tanácsokat... Köszönöm!


2013. dec. 10. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs könnyű dolgod, de gratulálok az elhatározásodhoz!

Régebben Andaxin tablettát adtak a leszokás fázisában, de most pár hónapja kivonták a forgalomból, annyira, hogy a gyógyszertárakból is visszahívták.

Javasolnék ismerőst, akinek még esetleg van tartalékban, mert tényleg jó volt, nem tudom, miért kellett kivonni.

Vagy más nyugtató, feszültség oldó tablettát ajánlanék.

Azt is tudsz ismerőstől kérni, amíg nem jutsz el a dokiig.

Nem éppen szabályos, de még mindig jobb, mintha visszaesnél.

Kórházat nem akarsz, megértem. Én sem akarnám.

Sok folyadékot igyál, és nyugtató, vagy feszültségoldó tabletta. KITARTÁS!!

2013. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, és a tanácsokat.

Jelenleg tényleg szenvedés a dolog. Egy ismerősömtől kértem Xanaxot, az valamennyit enyhít, de nem akarok a ló másik oldalára sem átesni, bár csak néhány nap és orvos. Betaloc-ot is szereztem, az valamennyire a szívritmust rendezi. Mellette iszom rengeteg folyadékot.

Állandóan visszatér a gondolat, hogy "csak egy sör", az nem a világ.... had igyak egy sört. Közben szédülök, homályosan látok st. És nagyon félek. Félek a haláltól a hirtelen megvonás miatt.. tanácstalan vagyok! Nagyon szar. Tudom: magamnak köszönhetem. Még jó, hogy megértő a feleségem.

De az az egy sör az nagyon kéne, istenem de kéne....

2013. dec. 10. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Xanaxtól nem esel át a ló másik oldalára, szedd nyugodtan.

Zuhanyozz, fürödj sűrűn, szervezetedből bőrön keresztűl is most távoznak az alkohol okozta méreganyagok, jobban leszel tőle...

Erős vagy, feleséged támogat, meg hidd el, hideg is van most a sörre...:)

Pár nap múlva, lehet, holnapra is jobb lesz! Ne csábulj el!

2013. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Bár a jó hideg sör, az mindig tuti.. :)

Egy doboz van is itthon, és bármi van, akkor sem nyúlok hozzá napok óta. Direkt nem dobtam ki, nem is fogom....

2013. dec. 10. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!