Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak itt sorstársaim?...

Vannak itt sorstársaim? Állandó egyensúlyzavar gerincproblémákból adódóan, nevetségesen fiatalon.

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, másfél éve szenvedek szédüléssel, egyensúlyzavarral, erős fájdalmakkal. (Sok orvosnál voltam, rengeteg kivizsgáláson, és 1 kivételével, mind félrekezeltek) Az elmúlt 2 hónapban már javult a helyzet, tudok végre enni, a sarki boltba le tudok menni egyedül, hála a funkcionális gyógytornának. De még így is elkeserítő a helyzet, nem tudok munkát keresni, még sétálni sem tudok elmenni, viszont a csőd szélén állunk, sajnos szó szerint. Az orvosok, terapeuták miatt kellett még egy hitelt felvenni a már meglévő mellé, anyám az egyedüli kereső, ha nem lenne a párja, már rég a híd alatt lennénk. Érzem, hogy egyre inkább maga alá temet mentálisan és lelkileg ez az egész, és nem látom a végét (habár elindult egy iszonyú lassú javulás), és a legbosszantóbb, hogy elvileg egy orvos sem találta meg a problémám forrását. A diagnózis gerincferdülés, lapos hát, gyenge izmok, amik miatt állandó spazmus alakult ki. Folyamatosan tornázok, izomlazítót szedek, fájdalomcsillapítókat, nagyon igyekszem, de egyszerűen nem látom a végét. Szeretnék legalább az egyensúlyzavarra valamilyen gyógymódot találni, de erre is csak azt válaszolták, hogy a torna segítségével idővel jobb lesz. De mennyi idővel? Arról nem is beszélve, hogy a pénzügyi helyzetünk katasztrofális, és ez még pluszban egy örökös idegességet vált ki bennem, így a legkisebb problémára is nagyon rosszul reagálok (még jobban begörcsölnek az izmaim, erősödnek a tünetek). Szedek 0,25-ös frontint, de az csak alvásnál segít (és különben sem oldja meg a problémát). Tíz kilót fogytam, az elmút hónapokban ugyan sikerült 2 kilót felszednem, de úgy érzem, itt sorvadok el a lakásban.

Nagyon szeretnék itthonról dolgozni, hogy legalább valami hasznom legyen, de semmi korrekt ajánlatot nem találok.

Vannak itt sorstársaim? Ugyan a barátnőmmel beszélhetnék, de egyre jobban idegenedek el tőle, érzem, hogy nem tudja átérezni a problémám, és emiatt nem is tudom elmondani, hogy milyen mélységekben vagyok jelenleg lelkileg. Régen naponta, vagy 3-4 naponta beszéltünk, találkoztunk, most már az is nehezemre esik, hogy 2 hetente egy rövid levelet írjak neki.


2013. dec. 10. 18:28
 1/3 nais314 válasza:

Szia!

Nem vagyok sorstárs,,, de hasonló sorsokat láttam már. (örökletes gerincproblémával küzdő nagyon fiatalokat).

Pár dolog, ami felmerült bennem:


- a kapcsolatokat ápolni kell. Lehet idővel átértékelődnek, talán ritkábbak a találkozások - ez mindenkivel így van... Ritkulnak az élet nagy változásai, hírei.


- A depresszió ellen tenni kell: én olvasok, rengeteg zenét hallgatok, online radiokat. Én nagyon régóta netes tutorialokból tanulok mindenféle számítógépes dolgot.

A kézimunka, iparművészetek is jó dolog! Az alkotás - bármiféle - leköti az agyat, és le is fárasztja :) Kikapcsol/elfoglal a napi sütés-főzés is.


A fő lényeg: ez nem a te hibád!!

A tornákat nem szabad abbahagyni. Ezt tapasztaltam sorstársaidnál. Illetve ők szereztek fürdő beutalót - bár talán 6 hónapos a várólista.

(Ne csak ez legyen a beszédtémád, hogy ne skatulyázzanak be...)


- válság van, munka alig-alig. DE érdemes megnézni a meska.hu -t.


- a továbbtanulás levelező szakon talán járható. érdemes a munkaügyi kp-t akár emailben felkeresni - énfelém lassúak, de válaszolgatnak.


- amíg ezek a lassan érő dolgok beindulnak, a környezeted napi segítése neked is és a környezetnek is támasz lehet.

A házimunka, torna, tanulás, ötletelés, hobbi - ezek alapok,,, de fenntartanak!

:)

2013. dec. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A torna komolyan segit és gerincferdülésra a lovas gyógytorna nagyon jó, és az egyensúj megtartásában is segit. Nekem is ferde a gerincem szédülni nem igazn szoktam, azé mikor görbe háttal ülök vagy sokáig vagyok egyhelyben elég nehéz aztán mozgásba hozni magam, olyan mintha egy öregasszony lennék, ropog a hátam, térdem... az orvosom nem hitt a szemének, mikor meglátta hogy ferde a gerincem, és közben olvasta a hobbijaim közt a lovaglást, meg az uszast, mert ugye mind a 2 ilyen problémák ellen van. 16/L
2013. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Régen imádtam kézimunkázni (festeni főleg), olvasni, főzni, de sajnos amióta ez a nyavalya kitört rajtam egyiket sem tudom művelni, mert ugye le kell hajtani a fejet, tartani az ecsetet, könyvet, és bár nagyon rövid ideig megy, utána sokkal rosszabbul vagyok. Régen írtam is, de azt sem tudom már csinálni, gépeléstől is rosszabb. Zenét naponta hallgatok, filmeket is nézek, de ezek nem kötnek le annyira, mint a hobbijaim. Talán ez az, ami a legjobban megvisel, hogy már nem tudok alkotni. Próbáltam nemrég egy újabb novellát összehozni, bár szellemileg nagyon jól esett, de utána borzasztóan fájtak a vállaim, nyakam.

2013. dec. 17. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!