Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel kondizni?

Gerincferdüléssel kondizni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, és már pár hónapja eljárok kondizni, de hallottam olyanokat, hogy gerincferdüléssel nem túl jó ötlet..

Kondizás közben az olyan dolgokat mint pl a guggolás kihagyom.

Kb 60kg vagyok és 180cm.

A kondizás mellett úszni is eljárok.

Olyat is hallottam, hogy jót tesz a kondizás...


Mit gondoltok, lehet kár belőle ha folytatom a kondizást, vagy mi?:D


2013. dec. 11. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Kondizás elég sz.r hatással van rá, ha nagy súlyokat emelsz. Ami segíthet az a hátizomerősítő gép. De én tartózkodnék mindenféle súlyemeléstől.


Szerintem maradj az úszásnál, abból is a hátúszást részesítsd előnyben mert az egyáltalán nem terheli a gerincet, szóval nagyon egészséges és hasznos is. Ortopéd szakorvosi konzultációt követően folytatnám a kondizást.

2013. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Továbbá milyen dolgokat jó csinálni még kondiba?
2013. dec. 11. 20:43
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi, amúgy ortopéd orvos javasolta a kondit, már 8-9 éve úszok:)
2013. dec. 11. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:
kondiba? Az otthon is megtudod csinálni-> torna. És ne válltáskát használj iskolatáskának hanem rendes hátitáskát. Amúgy az se jó ha a táskát kézben viszed mert az is lehúzza az egyik oldalad.
2013. dec. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is van gerincferdülésem és egyre kezd elmúlni.Hátadra tornázz,keress olyan gyakorlatokat amelyek azt az izom csoportot mozgatja és rendbe fog jönni legalább is nekem bevàlt :)
2014. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!