Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Önpusztító életet élek, de...

Önpusztító életet élek, de szeretnék változtatni. Tudnátok tanácsot, esetleg szervezeteket ajánlani?

Figyelt kérdés
Kb 6 éve, még az egyetem alatt kezdődtek a problémák. Eleinte heti 2-3 buli volt, ahol berugtam (berugtunk haverokkal), aztán ezek növekedtek. Ma már ott tartok hogy napi 2-3 doboz piros marlboro, 1 liter whiskey, tudatmódosítok, csak gyorskajákat fogyasztok. Végre sikerült felismernem azt hogy beteg vagyok. Molekuláris biológiát végeztem, ezálltal tisztában vagyok vele hogy mi történik a szervezetemmel az életformám miatt, de önállóan nem vagyok képes változtatni rajta.
2013. dec. 12. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt mi csak annyit tudunk mondani, hogy fordulj szakemberhez és légy erös, elhatározott. Minden egyéb a te dolgod!
2013. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én is éltem hasonloan jo pár évig. de én tudtam hogy azért csinálom ezt mert szeretethiányom van és unatkozom, nincsenek céljaim. rajtam csak az segitett hogy szerelmes lettem, és nemsokára anyuka is leszek, lett értelme az életemnek és eszemben sincs hogy még egyszer valaha is ujra "olyan" legyek... ahogy szavaidbol kivettem, szerintem fiu lehetsz, max 30 éves. az nagyon jo hogy észrevetted nem jo ez igy neked, sokan még erre se képesek. szerintem még ma ülj le és beszéld meg magaddal hogy mi az ami hiányzik az életedböl, mire vágysz, ha ez meg van utána meg kell öket valositani. tudom hogy nagyon nehéz, de csak igy sikerülhet. és a szervezet se rossz ötlet, mindenképp kezdj el tenni az önrombolo életed ellen! szivböl kivánom hogy sikerüljön!!!

26 L

2013. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, fiú vagyok, 27 éves
2013. dec. 12. 12:12
 4/8 A kérdező kommentje:
talán ez az egyik probléma, hogy mindenem megvan (anyagi téren) és semmiért nem kell/kellett megküzdenem.
2013. dec. 12. 12:14
 5/8 anonim ***** válasza:
A sok pénzedből elmehetsz egy luxus-elvonókúrára...
2013. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egész csak akaraterő kérdése, csak valószínűleg nincs meg a megfelelő motivációd, hogy leállj az önpusztítással. Ha már ilyen jól élsz és jó szakmád is van, akkor legyen az az életcélod, hogy leteszed a cigit és a piát és keresel egy normális társat magadnak akivel leélheted az életed. Lehet, hogy ez nagyon közhelyesen hangzik, de szerintem ha van egy saját családod akkor van miért felkelned reggel, van örömöd az életben és az tesz boldoggá, az motivál, hogy velük lehetsz és értük tehetsz, nem pedig mindenféle vacak ami átmossa az agyad néhány órára.
2013. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat 2-es válaszoló és 6-os válaszoló. Találtam egy ilyen esetekre specializálódott szanatóriumot Svájcban, januárban indulok oda 1 évre és remélem sikerül változnom. Az alkohol és a cigaretta mennyiségen sikerült csökkentenem némileg.
2013. dec. 18. 09:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok a kezeléshez!
2013. dec. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!