Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet úgy magas a vérnyom...

Hogy lehet úgy magas a vérnyomása valakinek, ha a szívével minden rendben van?

Figyelt kérdés

Magas vérnyomás, magas pulzus.EKG, kardiológia,vérvétel minden rendben.Orvos Betalocot ír fel, 3X1,5 szemet (3X75 mg), s emellett:

Pl.147/109 a vérnyomás, pulzus:92

Érthetetlen, hogy ha minden vizsgálat eredménye normális, akkor mitől ilyen magas a vérnyomás?



2013. dec. 13. 16:42
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ami még eszembe jutott ma 18:55-ös! A magas vérnyomás gyerek kora óta fennáll. Ha a felsorolt betegségek egyike lenne, akkor az ilyen sokáig más tünetet nem okozott volna?
2013. dec. 13. 19:16
 12/26 anonim ***** válasza:
39%

Hát igen. A tapasztalatom valóban az,hogy ritkán vizsgálnak ki mindent. Most ugyan "magunk" ellen beszélek (körzeti orvos mellett dolgozom),de ez az igazság :( Ennek nem csak az orvos az oka,hanem az,hogy sok mindenben kötve van a kezük.

Lehet,hogy magánorvos mélyebben utána nézne.

2013. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
55%
Lehet,hogy ez a tünet. Jó ég tudja,mi az oka,de lehet,hogy más tünete nincs. Persze egy pl. Cushing-kórnak,szindrómának más jele is van,de egy beidegzési zavarnak nem biztos. De mint írtam,gyakran nem derül ki semmilyen ok.
2013. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontoz le mindenkit, én zöld kezet nyomtam minden válaszra.

Köszönöm az eddigi hasznos infókat.

2013. dec. 13. 20:38
 15/26 anonim ***** válasza:
64%

Anno én is végigjártam ezt az utat, orvostól orvosig jártam, és egyszerűen egy leletembe se lehetett belekötni, pedig volt vagy 10 féle, és kb. 5 orvosnál jártam. Hónapokig az volt kiadva, hogy reggel és délután mérjem a vérnyomásom és vezessek róla naplót. Eleinte otthon mindig 120/70 alatti értékek jöttek ki, később aztán otthon is kezdtem ilyen 150/100-as eredményeket kapni, korábban ilyeneket csak az orvosok mértek. Aztán végülis ABPM-ből(24 órás vérnyomásmérés) derült ki, hogy "csupán" fehérköpeny hipertóniám van.(Az első 2 mérés az orvosi rendelőben történt és azok feltűnően magasak lettek, utána meg hirtelen lecsökkent normálisra, másnap az utolsó mérés szintén orvosnál zajlott, szóval szintén magas lett) Meg mostanra már akkor is felmegy a vérnyomásom, ha meglátok egy mérőt, és egyszerűen nem tehetek róla.

Ezt az ABPM-et Te pont nem említetted, de szerintem, ha még nem volt, akkor mindenképp jó lenne, mert a vérnyomás a nap folyamán állandóan változik. És egy 24 órás mérés egész átfogó képet tud róla adni.

És még valami: amikor otthon méri, akkor előtte pár percet nyugton van? Mert ha két rohanás között méritek, az kb. annyit is ér... Meg igazából szerintem akkor a vérnyomáscsökkentő se megfelelő, mert az ilyen 147/109 elég magas.

Amúgy meg tényleg tudnám ajánlani a magándokit, ha valami komplex a baj, akkor szerintem ilyen úton előbb ki lehet deríteni, hol a baj. Remélem, minél előbb kiderül a dolog! Kitartást hozzá! :)

2013. dec. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.

Nagyon köszönöm a válaszod!Gyerek korában volt rajta ilyen 24 órás vérnyomás mérő, azóta nem.

Most nyugalmi állapotban mértünk neki ennyi vérnyomást. Csütörtök este mondta nekem, hogy olyan gyenge, fáj a feje, s mintha el akarna ájulni.Pihent, Tv-zett előtte. Már az utolsó adag Betalocot is bevette akkor már vagy 2 órája.S ilyen vérnyomásokat mértünk nála:

131/105 (88 a pulzus),

143/95 (80),

146/101(88),

147/109 (88).

Ezután, este 11 fele bevett még egy fél szem Betalocot, s úgy lett ismét 137/97(85), , de úgy aludt el szegény, hogy fájt a feje.

Tegnap is itthon volt egész nap, nem érte semmi stressz, s ilyenekt mértünk gyógyszer mellett:

150/107 (82)

141/92 (92)

128/93(77)

140/90(82)

139/90(88)

123/88(86)

2013. dec. 14. 15:47
 17/26 anonim ***** válasza:

Kérdező: lepontozhatsz, de akkor is ez a tény: ha egy emberben minden lehetséges organikus okot kizártunk a betegségek kapcsán, akkor semmi más nem marad, mint a lelki. (Nem beszélve arról, hogy a testi betegségek zöme már csak a beteg léleknek a test nyelvén való megnyílvánulása.)


EZÉRT kell elmenni pszichiáterhez!


Hallottál olyanról, hogy szomatizáció? Keress rá a neten.

Ne fizikai okot keress, ha nincs, hanem lelkit. (Azt gondolom, hogy a kedves mama lesz itt az ok, nem más. Mint a legtöbb esetben...)

2013. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.

Én nem pontozlak le, az előbbi válaszodra is zöld kezet nyomtam.:)

2013. dec. 14. 16:55
 19/26 A kérdező kommentje:

"Azt gondolom, hogy a kedves mama lesz itt az ok, nem más. Mint a legtöbb esetben..."

Leírnád, hogy ezzel mire gondoltál pontosan?

2013. dec. 14. 16:57
 20/26 anonim ***** válasza:

Még mindig az a véleményem, hogy minél előbb beszéljetek orvossal, főleg azért, mert a vérnyomáscsökkentő nem hat. Nem olyan könnyű beállítani a vérnyomást, ismerek olyat, akinek kb. fél évig kísérleteztek vele, amíg elfogadható lett az érték.

Amúgy az a válaszoló, aki azt mondta, hogy akár lelki oka is lehet, azzal egyetértek. Minden rendben van a pároddal? Nincsenek munkahelyi, családi gondok, amik miatt szorong?

És amúgy ezt a gyógyszert mióta szedi? És mindig ilyen értékek jöttek ki vérnyomáscsökkentő mellett is, vagy csak a napokban jött ez ki?

2013. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!