Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan javítsak a testtartásomon?

Hogyan javítsak a testtartásomon?

Figyelt kérdés
Nem tudom magam hosszútávon kihúzni.Elfeledkezek a tartásomról pár percen belül.Ha minden nap végzek törzsgyakorlatot az segít?Vagy hogyan tudnék erre jobban odafigyelni?
2009. nov. 25. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

tegyél 3 könyvet a fejedre és mászkálj vele 10-15 percig naponta. azjó, mert csak úgy tudod megtartani a könyvet a fejeden ha egyenes a hátad.


vagy fogj egy seprűnyelet, hasalj le a földre. fogd meg a két végét a seprűnek, hogy jó messze legyenek egymástól a kezeid. és emeld fel a felsőtested, fordulj jobbra a kezeddel meg a seprűvel együtt. hasalj vissza, megint emelkedj meg, fordulj jobbra. ezt kb. 15-20x naponta. remélem érthetően magyaráztam el :D

2009. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Etka jóga
2009. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igén érthető:)köszi


de mi az az etka jóga?:D

2009. nov. 25. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Etka Anyóról:

Az Etka Jóga (torna) megalkotója a Szegeden élő 87 éves Etka anyó, aki szívbeteg gyermekként nyitott hátgerinccel jött világra, a fizikai munkától, tornától eltiltva 55 évet élt le betegen testi és lelki fájdalmak között, majd az általa kidolgozott módszer segítségével megtanult betegség és fájdalom nélkül élni. Ma is aktívan ténykedik egy huszonéves lelkesedésével, energiájával.


Ezek a mozgások a következő célok elérésére irányulnak a jóga gyakorlatokkal:


Természetes testtartás helyreállítására

Hajlékonyság növelésére

Egyensúlyérzék javítására

Pihentető éjszakai alvás elérése

Feszült idegállapot megszüntetésére

Etka Anyó így vall önmagáról:

"Sok évet töltöttem különféle keleti és nyugati öngyógyító, személyiségfejlesztő módszerek kipróbálásával önmagamon. Észrevettem, hogy általában a gerinc felső harmada és a nyaki gerinc szakasz merev, a mellkas horpadt. A vérkeringés csökkentett az agyi erekben.

E felismerés alapján fejlesztettem ki testvéremmel együtt módszeremet, melynek lényege egy állandóan létrehozható gerincmozgás, mely hosszú távon megőrzi vagy visszaállítja a gerincoszlop fiziológiailag természetes állapotát."


Az Etka Jóga foglalkozásokat idősebbeknek, fiatalabbaknak, sok ülőmunkát végzőknek, helytelen testtartással rendelkezőknek, lelki gondokkal küzdőknek javasoljuk

2009. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2009. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
SpiderMed?
2011. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!