Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hasba levegőt...

Hogyan lehet hasba levegőt venni? A has hogy tudja átadni az oxigént a vérnek? Vagy igazából nem is a hasba veszünk levegőt ilyenkor, csak egy kifejezés?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor is a tüdőbe szívod be a levegőt, csak jóval mélyebbre, az alsó tüdőmezők is megtelnek levegővel, a rekeszizom mélyebben lemegy a hasüreg felé, a has belégzéskor elődomborodik.

A mellkasi légzésnél a has nem mozog, csak a bordaközi izmok tágulnak belégzéskor és húzódnak össze kilégzésnél, csontos mellkas mozog. Jóval kisebb a légzési volumen.

2013. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen!
2013. dec. 21. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, de írok neked pár érdekességet, amiről szerintem mindenkinek érdemes tudnia.

A légzés szakaszai: belégzés, kilégzés, kilégzés végi szünet.

A légzésben szerepet játszik: az orr (szűri, párásítja a levegőt), a garat (a táplálék és a levegő itt keresztezi egymást), gége (hangszalagokat és porcokat tartalmaz)- eddig a felső légutak, majd a légcső (C-alakú porcokból áll, csillószőrös hengerhám borítja - szűr), majd a hörgők (ezek végein szőlőfürtszerűen helyezkednek el a léghólyagocskák) és a tüdő (lebenyekre osztható) következik - ezek az alsó légutak.

A gázcsere a tüdő léghólyagocskáiban történik (alveolusok) olyan módon, hogy az alveolusok falának nagyon gazdag hajszálér-hálózatán keresztül az oxigén diffúzió útján kerül a vérbe, a széndioxid pedig ki onnan (ezeknek a kis hajszálereknek a fala 1 sejtsorból áll, félig áteresztő). Az oxigént a vérben lévő haemoglobin szállítja a sejtekhez.


Mellkasi légzésnél (közép és felső légzés) csak a tüdő felső részét használjuk ki, felszínes és gyakoribb légzéshez vezet (pl. így légzik, aki "kapkodja a levegőt") - a mellkas emelkedik meg.


Hasi légzésnél a tüdő alsó része is megtelik levegővel, ez lassúbb, alaposabb légzés. A hasi légzés elnevezése onnan ered, hogy fellépését a hasfal mozgása jelzi. Belégzéskor ugyanis a hasi szervek kissé lefelé és előretolódnak, ami által a hasfal jól láthatóan előredomborodik, kilégzésnél pedig ellenkező irányú mozgás adódik. E légzéstípus alkalmával elsősorban rekeszizmunkat használjuk. A hasi légzés legtöbbször normális esetben is megfigyelhető, és igen jelentős légzésszakaszt képez, mivel mély belégzéskor a levegő 60%-a ezzel a légzéstípussal kerül a tüdőnkbe.

Nyugtató hatása van. Ez a légzéstípus inkább a gyerekekre és a férfiakra jellemző.


Tehát a válasz: nem a hasba veszünk levegőt. Normál esetben mindig a tüdőbe kerül a levegő légvételkor.

2013. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. dec. 22. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!