Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi számít munkahelyi balesetne...

Cseszkoo kérdése:

Mi számít munkahelyi balesetnem? Elütött engem a munkahelyemen a targonca. Állítólag dudált de a cégnél kötelező a füldugó használata amiatt nem hallottam. és átment a targoncás a bokámon.

Figyelt kérdés
100%-os táppénz helyett fegyelmit akarnak adni figyelmetlenség címszóval. Ez törvényes? A targoncavezető hátulról ütött el átment a bokámon és elszakadtak a szalagjaim. Az érdekelne hogy a munkahelyi baleset címszóval megillet e akkor is a 100%-os táppénz ha én is hibás vagyok.

2013. dec. 25. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megillet. Érdemes lenne felkeresned egy betegjogi képviselőt. Ami fontos: készült-e jegyzőkönyv az esetről?
2013. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az ilyen cégeknél meg vanszabva az is, h ki hol közlekedhet.... a targoncásnak is meg van adva, és a munkásoknak is..... te mentél az útjába, v ő ment nem a számára kijelölt helyen?
2013. dec. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez mindenképp munkahelyi baleset, de a kérdés nem ez, hanem, hogy ki a felelős érte?
2013. dec. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, hogy árnyalja a képet, hogy a targonca veszélyes üzem, ezért fokozott a felelőssége az üzembentartójának (nem a vezetőjének!!).


Fordulj ügyvédhez

2013. dec. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen készült az esetről jegyzőkönyv. Kivan jelölve a gyalogosoknak a közlekedési hely és ott jött a targonca. viszont ez teljesen megszokott a cégnél. A munkavédelmis mindenki tud róla hogy ott is közlekednek. Az viszont tény hogy a targoncákon csontig kopott gumik vannak a felén fék se fog és a duda se működik. Véleményem szerint teljesen alkalmatlanok a munkavégzésre nem beszélve a sebességről amivel közlekednek.
2013. dec. 25. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
attól függetlenül hogy tud róla, akkor sem szabályos... ha nem a saját, kijelölt helyén közlekedett, nem te vagy a hibás, hanem a munkáltató. és ha ezt nem ismerik be, bíróságra is viheted az ügyet..
2013. dec. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem te vagy a hibás. Még azért is külön perelhetsz, hogy a nyakadba akarják varrni az ügyet. Bíróság.
2013. dec. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
am hol, melyik cégnél történt az eset?
2013. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
priviben pls... előző vok.
2013. dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!