Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bordáim közé beszorult a...

A bordáim közé beszorult a levegő több órája, nagyon fáj, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a baj,hogy a bal bordáim közé beszorult a levegő pár órája. Levegőt ALIG tudok venni,nagyon aprókat,ásítani meg pláne nem tudok,mert nagyon beszúr. Nagyon irritáló és fájdalmas. Láttam válaszként ilyen problémára a nyújtást,de nem segített. Próbáltam azt is,hogy behúzom a hasam amennyire tudom és mélyeket lélegzek. Nem segített. Valami ötlet ? Előre is köszönöm
2014. jan. 3. 20:58
 1/5 anonim válasza:
Háziorvos meg tudja állapítani, hogy tényleg levegő szorult-e be, vagy esetleg bordaközi csontideg fájdalom (nekem volt már ilyen, bár levegőt azért tudtam venni). A vizsgálat után szükség esetén ad beutalót Tüdőgondozóba - nem tudom milyen távolságban laksz (nagyváros, falu,...)
2014. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 21. 21:16
 3/5 anonim válasza:
5%

!!!NAGYON FONTOS!!!

Nagyon veszélyes tud lenni a légmell, ilyenkor a legjobb ha csak pihen az ember és felfüggeszt minden tevékenységet. !!Tartsd melegen a testedet elsősorban a mellkasod a gyógyulásig mert a melegebb szövet nehezebben szakad (azért nem kell megsülni elég ha pólós időben egy pulcsi is van rajtad)!!. A tüdő egy gyengébb részén szakadás keletkezik az a tüdő-fél a begyógyulásig nem üzemel csak a másik, ha ez idő alatt a másik is kiszakad akkor MEGFULLADSZ (de ne ijedj meg!!! csak pihenj, semmi baj nem lesz mindennapos eset!!) szóval ez idő alatt csak !!feküdj és pihenj ne beszélj hangosan ne sportolj semmi képpen se köhögj ha mindenképp köhögnöd kell vegyél be valamit köhögés ellen vagy altasd el magad!! sokunkkal előfordult már és túléltük nem nagy was ist das de akkor is jobb a biztonság 3 nap alatt legkésőbb be kell gyógyuljon a kevésbé súlyos eset, a !!!SÚLYOSABBAL ORVOSHOZ KELL FORDULNI!!! [link]

2014. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia ülj le az ágyra görnyedj kicsit előre és kezdj el nyomni mint ha wc-n ülnél és végeznéd a dolgod nekem ez mindig segít vagy próbálj büfögni az még kihozhatja ezek segíthetnek tuti.
2016. jún. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kutyus70 ***** válasza:

Úgy látom van itt olyan "tanácsadó" is, aki már egyből a legrosszabb forgatókönyvet írja... Nem vagyok orvos, de szerintem nem minden eset annyira súlyos. Nekem tegnap szorult be a levegő a mellkasomba teljesen váratlanul. Nem csináltam semmi különöset, nem emeltem semmit. Egyszerűen főztem egy kávét és éppen töltöttem egy félbögre vizet a kávéfőzőbe. Amikor mellmagasságba emeltem a jobb kezemet éreztem egy enyhébb fájást a melkasom jobboldalán egy pontban. Onnantól aztán egyre jobban fájt, szétterjedt és délutánra már a hátamra is átterjedt. Semmi nem segített, amit a neten találtam. Estefelé telefonon elmondtam az unokaöcsémnek a bajomat, és az ő tanácsára végeztem el a következőt:


Felkapaszkodtam valamire ami elbírta a testsúlyomat úgy, hogy lelógjak és a két lában ne érje a földet. Picit úgy maradtam. Aztán lassan, nem erőltetve megpróbáltam jobbra-balra elforgatni a testem, törzsből is meg amennyire tudtam vállból is. Nagyon kevés ideig csináltam, eleve nem bírom megtartani a testsúlyomat sokáig mert nem sportolok. K.b. 5X jobbra, 5X balra. Aztán leereszkedtem a földre és máris nagyon jó volt, a fájdalmat már csak nagyon kicsit éreztem. Lefekvés előtt ezt eljátszottam még egyszer és szinte teljesen elmúlt. Reggel meg már úgy keltem fel mintha semmi sem történt volna. Sok sikert és jobbulást!


U.I.: Ha úgy döntesz kipróbálod ezt a praktikát akkor legyél biztos abban, hogy nem valami idegbecsípődés okozza a fájdalmadat, mert ha igen annak többet árthat mint amennyit használ! Amit leírtam kimondottan beszorult levegő esetében jó.

2022. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!