Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kislányom utolsó székletével...

A kislányom utolsó székletével egy kb.15 cm féreg távozott. Lehetséges, hogy még van benne? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Most az ünnepek alatt még a családorvosunk sincs itthon, nem tudom kihez forduljak. Patikában adnak vény nélkül giliszta hajtót? Kérem, aki találkozott ilyen esettel, írjon. Nagyon megijedtem, életemben nem láttam még ilyet.

2014. jan. 1. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lemegy az ünnep irány a doki!! Háziorvos ad beutalót széklet vizsgálatra! Ott megmondják van-e még, milyen jellegű a fertőzés, és milyen gyógyszer kell hozzá.

És nem hiszem,hogy recept nélkül kiadnak-e féreghajtó gyógyszert.

2014. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez inkább orsóféreg lesz. Ha ilyen kifejlett lehet hogy van több is. Nagyon tünetszegény, a család többi tagját is figyelni kell.

Nem lehet féreghajtót vény nélkül kapni. Biztos helyettesíti valaki a háziorvost.

2014. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne kisérletezzetek, a lehető leghamarabb menjetek orvoshoz!
2014. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 intrepid ***** válasza:
Ne pánikolj, 1 - 2 napon nem múlik semmi. Elmúlnak az ünnepek, és kapsz receptet, az meg kihajtja a többit ha van.
2014. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha esetleg nem orsóféreg, hanem galandféreg, akkor azt kutyától is elkaphatta. Ne bántsátok a kutyát! Kapjon ő is gyógyszert.
2014. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Holnap reggel elvinni az orvoshoz. Tudtommal holnap munkanap van, nemde? Ha a házidoki nem rendel, akkor van helyettese, ha nincs helyettese, akkor van ügyelet.
2014. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Holnap vidd orvoshoz - rendes munkanap van, ha nem is a sajátotok, de valaki lesz ott.

Majd ad gyógyszert, és akkor megoldódik a probléma, pánikba nem kell esni.

Ha állatokat tartotok, akkor azokat is érdemes orvossal megnézetni, meg oda kellene figyelni, hogy a gyerek ne puszilgassa, stb.

2014. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15 centis féreg nem galandféreg, orsóféreg lesz az. Ne ijedj meg, nem lesz semmi baja a kislánynak holnapig, holnap vidd el az orvoshoz, kaptok egy Vermoxot és kész.
2014. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Állatunk nincs, utána olvastam és valószínüleg orsóféreg, még mindig meg vagyok ijedve nagyon, de megyünk orvoshoz,
2014. jan. 2. 06:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Ügyelet ünnepek alatt is volt, de ma már munkanap van.
2014. jan. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!