Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet vashiányosan vért adni,...

Lehet vashiányosan vért adni, ha előtte "feltankolok"?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy rosszul nem lennék (meg persze egészséges ember is lehet rosszul), de elvileg vashiányos ember nem adhat vért. Ha előtte olyan dolgokat ennék, amikben több vas van, adhatnék vért?
2014. jan. 4. 14:52
 1/6 anonim válasza:
Azt nem tudom, de en is nagyon szeretnek vegre vert adni. 16 eves vagyok, gyerekek is adhatnak?
2014. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vasnak be is kell épülnie a vörösvértestekben lévő hemoglobinba. Ez egy kis idő. A véradásnál a hgb eredmény a mérvadó.

Ha a saját érdekedet nézzük itt nem az éppen rosszul leszek vagy sem a fontos, hanem az hogy van egy alapvetően üres vasraktárakkal rendelkező egyén / ha már kimutatható a vérvizsgálattal, hogy vashiányos vagy a vasraktáraid rég üresek/és attól a személytől még a levett vérrel kiviszek a szervezetéből egy csomó vasat.

Így sem jó a vérképzés és még rosszabbá teszem. Na ezt nem szabad.

2014. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18 éves kor felett lehet adni vért.
2014. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vashiányos vagyok neormál hgb értékkel, véradáson nem is néznek vasat... szóval elméletileg lehetséges, a rosszulléthez semmi köze egyébként.
2014. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért abba bele kéne gondolni, hogy ha rossz minőségű a véred (kevés hgb) akkor a beteg rosszabbul jár, ha a tiedet kapja meg, mintha mástól kapna. Biztos, hogy akarsz vért adni? Nem az számítana, hogy a betegnek jobb legyen?
2014. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ezzel hadd vitatkozzak, ha valakinek vérpótlásra van a szüksége, a vashiányos is jobb, mint a semmi. Ártani nem fog vele.
2014. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!