Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel érdemes orvoshoz mennem?...

Ezzel érdemes orvoshoz mennem? Őrületbe kergetnek vele?

Figyelt kérdés

Szóval só mániás vagyok. Mindent megsózok pluszban, sós nasikat eszek, sós sütiket. Persze nem úgy kell elképzelni, hogy mindennap, hanem ha választhatok a sajtosrúd és a linzer közt, alap hogy a sajtos rúd. (Például most karácsonykor). Vagy ha nasit kívánok sósat veszek: pattogatott kukorica, chips, ropi és hasonlók...

Édességet abszolut nem eszem, nem is kívánom. Anyuék szerint ez már nem normális, hogy jóformán semmi cukrot nem viszek a szervezetembe, max ha teát vagy üdítőt iszom...De ha egyszer nem kívánom az édeset...:)


A kérdésem az lenne, hogy ez jelenthet valamit? Vitamin hiány? Rejtett betegség? Mert most azért nem akarok egy egész napot a rendelőben ülni, hogy netán kiröhögjön a doki, hogy azért megyek hozzá mert kb 2-3 éve sómániám van...:)


2014. jan. 4. 21:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

23 vagyok, normál testalkat (164/51).

A szívemmel voltam több helyen is, de nem tudnak vele mit kezdeni, azt mondta a doki hogy nem tudják gyógyszerrel beállítani a vérnyomást/pulzust. Mert van amikor az egyik nagyon magas, a másik nagyon alacsony, vagy fordítva, pl tnap este 126 volt a vérnyomásom (ez nekem már fejfájósan magas), a pulzusom 46...De ezt örököltem, Apunak is voltak ilyen gondjai, anyunak is, mamáéknak..

Laboron többször voltam, ilyen TSH-t is csináltak, de az eredményre már nem emlékszem.

2014. jan. 5. 09:56
 12/18 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: nálunk az egyetemen nincs "suliorvos"...:( :)
2014. jan. 5. 10:03
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha eltérés lett volna a laborral,szóltak volna és annak megfelelően vizsgálnának tovább vagy kezelnének. A családodban van valakinek pacemakere?
2014. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A mamámnak volt régen.
2014. jan. 5. 14:26
 15/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a felszaladásaid a sótól vannak. Nekem is (én vagyok a szotyis sóevős) rohamokban jelentkezik leginkább a magas vérnyomás. De a te vérnyomásodat, ha időnként ilyen alacsony, valszeg tényleg nem lehet gyógyszeres úton kezelni, az a normál vérnyomásodat annyira lenyomná, hogy már életveszélyben lennél.

Viszont a vérnyomás erős váltakozása iszonyúan megterheli a szívet, rosszabb, mint a folyamatos magas vérnyomás. Szóval csak meg kéne próbálni valamit kezdeni ezzel a sóval szerintem... Nem vagy kolis? A koliban szokott orvos lenni. Vagy esetleg magán belgyógyász, bár ha egyetemista vagy, gondolom nem vagy olyan jól megeresztve. Végső esetben a háziorvosodtól kérj labort és kérdezd meg, ehetsz-e nátriumcsökkentett/mentes sót (ehhez labor kell! kálium kiválasztását nézni kell). Azzal sokat javíthatnál a helyzeten, ha a sózásod egy részét kiváltanád vele.

2014. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

nem nem vagyok kolis, nincs az a pénz...:)


viszont a sógornőjelöltem ajánlott egy jó belgyógyász magánrendelést vidéken, lehet hogy ha vége az évnek elmegyek oda, addig spórolni is tudok, mert sajnos nem olcsó...mert igazságszerint engem sokszor zavar, hogy ilyen összevissza eredményeim vannak, van hogy éjjel úgy felpörög a szívem, hogy idegesít a szívverésem, annyira érzem...szóval az tény, hogy nem ártana egy normális kivizsgálás, csak ahhoz idő kell (h eltudjak menni) meg pénz...:(

2014. jan. 5. 15:50
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen.mindenképpen menj el! A családi anamnézis miatt és amiatt is,hogy nem jók az értékeid. Ennek egyenlőre nincs köze sóhoz,a cukor nélküliséghez meg főleg nem,de rendszeres kontrollra lesz szükséged! Hosszútávon azért csökkentsd a só bevitelt.
2014. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Rendben van, rajta leszek :)
2014. jan. 6. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!