Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel érdemes orvoshoz mennem?...

Ezzel érdemes orvoshoz mennem? Őrületbe kergetnek vele?

Figyelt kérdés

Szóval só mániás vagyok. Mindent megsózok pluszban, sós nasikat eszek, sós sütiket. Persze nem úgy kell elképzelni, hogy mindennap, hanem ha választhatok a sajtosrúd és a linzer közt, alap hogy a sajtos rúd. (Például most karácsonykor). Vagy ha nasit kívánok sósat veszek: pattogatott kukorica, chips, ropi és hasonlók...

Édességet abszolut nem eszem, nem is kívánom. Anyuék szerint ez már nem normális, hogy jóformán semmi cukrot nem viszek a szervezetembe, max ha teát vagy üdítőt iszom...De ha egyszer nem kívánom az édeset...:)


A kérdésem az lenne, hogy ez jelenthet valamit? Vitamin hiány? Rejtett betegség? Mert most azért nem akarok egy egész napot a rendelőben ülni, hogy netán kiröhögjön a doki, hogy azért megyek hozzá mert kb 2-3 éve sómániám van...:)


2014. jan. 4. 21:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
egyik barátom utálja az édeset, nem tudja megenni, de nincs semmi baja
2014. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Dehogy baj! Sőt egészségesebb,mint az édesség habzsolás. Cukorra,édességre nincs szüksége a szervezetnek. Szerintem sokan cserélnének veled :)
2014. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Tud tanácsot adni, léteznek nátriumcsökkentett sók, meg különféle fűszerek, amiket használhatsz. Ha egy kicsit is felelősségteljes a doki, akkor nem fog kiröhögni, sőt, keményen aggódni fog, mert egy _nagyon_ egészségtelen mániát "választottál" (ha tényleg mindent pluszban megsózol). Vérnyomást éveken belül tönkrevághatja az erős sózás, simán krónikus beteg lehetsz ettől.


Az édesség nem evésében viszont abszolút semmi probléma nincs, és ne is hagyd, hogy az ellenkezőjéről megpróbáljanak meggyőzni a szüleid.

2014. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Régen viszont édesség mániám volt :D Heti szinten elpusztítottam több tábla csokit (hála az égnek nem látszik meg rajtam :) )

Viszont valamennyi cukor kell a szervezetnek, szerintem emiatt is vagyok fáradékony :/ Nem véletlenül mondják, hogy kicsi gyereknek ne adjanak sok édességet, mert felpörögnek tőle :)


Köszi a válaszokat, megnyugodtam ;)

2014. jan. 4. 21:34
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem a cukor,hanem a szénhidrát kell a szervezetnek,de azt éppen,hogy nem cukorból kell fedezni!
2014. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ma 21:34


Sajnos nálunk 4 körzeti doki is van, de szószerint mind olyan, hogy ha nem muszáj nem megyek...Aput is félrediagnosztizálta, csak egy pl.: szúrt a mellkasa, fájt a háta, verte a víz, erre írt fel neki izomlazítót és elküldte, még a rendelőben találkozott egy mentős ismerősével aki azonnal felvitte a cardio-ra és onnan rohammentő vitte korházba szívroham gyanúval...szóval itt ilyen a mi körzetisünk...

A vérnyomásom átlagban alig éri el a 80-85-t és a pulzusom is 40-45 közt ingázik. De szoktak lenni érdekes mérések, amikor csak kamillázok...

És am körzetisen kívül milyen orvoshoz lehetne elmenni ezzel? Vagy inkább csináltassak egy labort, h nem e valami hiányom van és utána esetleg tovább?! Van benne igazság amit írtál, így egy kicsit elgondolkoztam...

2014. jan. 4. 21:39
 7/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Az iskolaorvos vagy a munkahelyi orvos is tud tanácsot adni ez ügyben. Nem hiszem, h egy beszélgetésen kívül nagyon más fog kelleni, bár lehet, hogy egy laborra kapsz beutalót vagy ilyesmi. Mindenesetre szerintem nem hiánybetegség, az erős sózásra rá lehet szokni minden hiány nélkül. Sajnos tapasztalatból beszélek, én a szotyit eszem NAGYON sósan, nekem rosszabb a genetikám, és a magas vérnyomás sajnos elő is jött már.
2014. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jah ez a vérnyomás és ez a pulzus egyébként nagyon kevés. Ennek aligha van köze a sózáshoz, de ez önmagában is megérne egy orvosi vizsgálatot.
2014. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A sok só hosszú távon emeli a vérnyomást. Attól nem lehet ilyen alacsony a pulzusod és a vérnyomásod. Hány éves vagy? Milyen testalkatú? Nem vagy túlsúlyos? Nagyon jó lenne egy kivizsgálás,mai állhatna laborból (TSH is),de kardiológiára sem ártana elmenned. Ezekre viszont a háziorvosodtól kell beutalót kérni.
2014. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A vérvétel jó ötlet! De a legjobb a homeopátiás orvos (a nagy rutin után.) Lehet, hogy ezt kell szopogatnod majd: NATRIUM CHLORATUM CH9, minden nap 1-szer 3 golyót elszopogatni. éhgyomorra. (szokott fájni a fejed? mert ez a szer bizonyos típusú fejfájást is csillapít)
2014. jan. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!