Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csontkovács kezelés után...

Csontkovács kezelés után normális a hátfájás?

Figyelt kérdés
2 napja voltam csontkovácsnál. Utána nagyon jól éreztem magam, de estére baromira el kezdett fájni a hátam. Izomlázam volt, meg fájtak a csontjaim. Utána enyhült, de még mindig érzem, és nehéz mozognom. Normális ez ilyenkor? Hány nap hátfájás/izomláz az ami még normális? Egyébként csigolyát rakott helyre, de most az egész hátam izomlázas.
2014. jan. 6. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem. A csontkovács sarlatán. Ne menj hozzá többet.


Ellenben sportolj sokat, főleg nyújtó- és cardio gyakorlatokat. Na ez megszünteti majd a problémáidat.

2014. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, ha pl nem sportolsz rendszeresen. A csontkovács nem sarlatán, az elnyomódott csigolyákat teszi helyre. Szerintem hasznos kezelés habár nem kell rendszeresen csinálni mert valamennyire koptatja az izületeket a rendszeresen ropogtatás.
2014. jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendszeresen sportolok, csak karácsonykor kimaradt 2 hét. A hátfájdalom meg még karácsony előtt kezdődött, mikor még eljártam sportolni.
2014. jan. 6. 10:15
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Na, hát akkor itt a hiba. Ha legközelebb fáj a hátad, vegyél vissza mondjuk egy hétig egy kicsit a sportból, és megjavul magától. Csontkovácsot meg felejtsd el.


Nagy tévhit, hogy a csigolyákat "visszapattintja" a helyére. Ezzel gyakorlatilag egy csigolyaficamot idézne elő, és te két hétig (de az is lehet, hogy örökké, ha elég szerencsétlenül sül el) nem állnál többet lábra.

2014. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet a hátamra is edzeni kéne, és azért fájt most, mert nem voltak ott megmozgatva az izmok? Csak lányként azt gondoltam elég, ha lábra meg hasra edzek.
2014. jan. 6. 10:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: én hiszek a csontkovácsban, egyik ismerősöm térdét rendberakta egy alkalom alatt, és azóta se újult ki neki. Másoktól is csak jót hallottam.
2014. jan. 6. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:
rendszeresen járok csontkovácshoz csak jó tapasztalataim vannak vele, de persze nem szabad elfelejteni, hogy vannak rossz csontkovácsok is... valóban vannak sarlatánok, de képzett orvosnál nem nagyon lehet gond.
2014. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A "kovácsolás" után szükséges bekenni a kezelt testrészt valami nyugtató krémmel, éppen a leírt jelenség enyítése végett. Nemcsak egyszeri alkalommal.
2014. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!