Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátom eléggé rángatózik...

A barátom eléggé rángatózik alvás közben, valamint néha furcsán, szaggatottan lélegzik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tudom, talán nem ez a legmegfelelőbb hely, hogy választ kapjak a kérdésemre, de nincs jobb mentsváram.


A barátommal fél éve vagyunk együtt, sokszor előfordul, hogy én később alszom el nála, vagy ébren fekszem mellette, amikor ő már alszik. Ha átölel, vagy csak kézen fogva alszunk, gyakran érzem, hogy vadul rángatózik. Általában már rögtön azután, hogy elalszik. Nem folyamatosan, de néha igen ijesztő. Egész testében összerándul, remeg, vagy elrántja a kezét, néha akaratlanul megrúg álmában. Ez gyakran párosul szaggatott légzéssel, azt is észrevettem már, hogy van, amikor huzamosabb ideig nem, vagy alig vesz levegőt, holott normális esetben hangosan, ritmikusan lélegzik.


Tudom, talán butaság emiatt aggódnom, de ez azóta így volt, hogy először együtt aludtunk és azóta is így van. Kérdeztem már őt is, hogy esetleg vannak-e rémálmai vagy bármi, de sosem emlékszik az álmaira, azt mondja, nem tudja, miért lehet ez a rángatózás.


Tudni kell róla, hogy elég nehéz gyerekkora volt, az apjával voltak gondjai, bár nem vagyok benne teljesen biztos, hogy bántalmazta-e fizikailag. Lelkileg mindenképp, ez érződik és hallatszik azon, ahogy beszél róla, ha ritkán szóba kerül. Én nem akarom felhozni ezt a témát, talán csak összefüggéseket keresek, mert nem tudom, mire véljem ezt.


Mással is fordult már elő ilyesmi?



2014. jan. 8. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Apukám is ilyen, ilyen is volt világ életében, pedig nem volt különösebben rossz gyerekkora, vagy ilyesmi.

Lehet, hogy rosszakat álmodik, csak nem emlékszik rá, vagy alapból feszültebb.

2014. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

99%, hogy alvási apnoéja van. Menjetek el Budapesten Korányi Tüdőkórház- Alvásszanatóriumba egy alvásvizsgálatra(párban lehet menni),ott rátesznek egy gépet éjszakára, ami másnap reggelre kimutatja, ha tényleg baj van.

Ha pedig baj van,akkor még egy éjszakát ott kell tölteni, akkor kaptok egy levegőztető gépet, ami folyamatosan az orrára kötve nyomja be az egyénre szabottan a 2. éjszaka során beállított mennyiségű levegőt.


Azért tudom, mert velem is pontosan ez volt a baj, és nekem is 2 éjszakát kellett benn töltenem. Napközben lehet szabadon mozogni Pesten.

2014. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, szakorvosi beutaló kell, én voltam a körzetimnél, az adott egy szakorvoshoz, a szakorvos továbbutalt egy másik szakorvoshoz, és az a szakorvos adta a beutalót a Korányiba...szóval nem megy az egész hipp-hopp
2014. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezzel csak az a probléma, hogy a budapesti kórház nem járható út, ugyanis nem Magyarországon él a fiú.


Mindenesetre, meg fogom osztani vele az aggályaimat ennek kapcsán, hogy vizsgáltassa ki magát.


Elmondása alapján ő nem észlel különösebben semmit az egészből, jól érzi magát, engem mégis aggaszt. Én veleszületett betegen elég sok időt töltöttem kórházban, minden apró jelnél, ami valami új nyavalyára utal, már rögtön ugrok, talán túlreagálom.

2014. jan. 8. 11:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, az apnoénak a magas vérnyomás, napközben fennálló kialvatlanság érzet, és a hangos horkolás is tünetei. A vérnyomásáról nem tudok sokat, de általában homlok- és nyaktájékon izzadtan ébred fel, nem kialvatlan, és főképp nem horkol, egyáltalán.
2014. jan. 8. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én párom is így alszik. Néha meg is kell kérnem rá, hogy ha lehet akkor ne öleljen át, mert van, hogy akkorát ránt rajtam, hogy komoly fájdalmat okoz nekem. Megfigyeltem, hogy ez nála a fáradság jele. Abban a pillanatban jelentkezik, hogy elalszik, és sajnos ez az állapot egész éjszaka megfigyelhető. Van amikor a légzése is annyira minimalizálódik, hogy szinte nem vesz levegőt. Sokszor nézem, de mindig megnyugszom, mert látom, és halkan hallom, hogy lélegzik. Illetve nem vesz utána mély, vagy "erős" lélegzetet. Én is kérdeztem tőle nincs e rémálma vagy valami hasonló, de nem emlékszik semmire, azt is mondja, hogy nem álmodik(de néha beszél, vagy kacag álmában, úgyhogy biztos álmodik), és azt is mondja nem vesz észre mozgást.

Abból gondolom, hogy a fáradság miatt van, mert olyankor amikor pár napig nincs munkája (szabadság, munkaszüneti nap) akkor nem így alszik. Ha például 2 hétig itthon van a karácsonyi "szünet" miatt, akkor az első 1-2 napban rángatózva alszik, de a 3-4-dik naptól már úgy alszik, mint egy kisbaba. Békésen, és szinte mozdulatlanul. Olyankor imádok hozzábújni.

Lehet a te párod is ilyen. Valószínűleg ő is jobban kimerül napközben, mint amennyire gondoljátok, vagy érzi. Próbáljátok ki, hogy hosszabb pihenő után is rángatózik-e, ha nem akkor ő is a fáradság miatt ilyen.

2014. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!