Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 3x 25 perc alvás?

Napi 3x 25 perc alvás?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy Da Vinci 4x20 percet aludylt egy nap. Több kisérlet is izonyitja hogy ez lehetséges. De valyon ugyis működik ha 3x25 percet alszok?

#alvás #életmód #egézzség
2014. jan. 7. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Az embernek egy standard alvási ciklusa másfél-két óra. Ez alatt van meg az alvásnak minden szakasza, ami pedig szükséges az idegrendszer megfelelő működéséhez.

Én nem hiszem, hogy hosszú távon lehet élni a fent leírt módokon, de próbáld ki és számolj be, nem nekem fáj... Még kíváncsi is vagyok.

2014. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, csak a 4-szer 20 prc működik.

Vajon meddig bírnád? Próbáld ki.

2014. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a kisfiam miatt már nagyon rég nem aludtam 3-4 órát egyben,legtöbbször óránként ébreszt éjszaka és eléggé kivagyok...szerintem ezt így nem lehetne bírni...
2014. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet, hiszen egy felnőtt alvási ciklusa 1-1,5 óra (ha jól emlékszem), így tudja magát kipihenni. Ez túl rövid lenne. Voltak/vannak olyan börtönök, ahol így kínoznak, vallatnak embereket, nem hagyják, hogy kialudják magukat. Állítólag a túlzott kialvatlanság halálhoz is vezethet. Szerintem álmatlanságban szenvedett, de egy huzamba akkor is aludt 1-1,5 órát. Esetleg egy aktív/termékeny időszakában lehetséges, hogy pár napig ennyit aludt, de hogy folyamatosan, azt nem hinném...
2014. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én azt olvastam, hogyha egy időpontban kelsz és fekszel le, akkor arra beáll a szervezet. így aztán kb. egy hét alatt átállsz. ha lefekszel aludni akkor rögtön mély alvási ciklusba kerülsz.

itt sok hasznos infót találsz:

[link]


remélem segítettem :D

2014. jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!