Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most már minden évben lesz...

Most már minden évben lesz H1n1 vírus, ha egyszer megjelent?

Figyelt kérdés
Most, hogy megjelent ez az új vírus, azt jelenti, hogy minden évben ez lesz télen, hogy oltsunk vagy ne oltsunk, hogy elvisz-e minket is idén vagy sem?
2009. nov. 30. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én idén sem gondolkodtam olyanon, hogy elvisz-e engem vagy nem. Ha nem is minden évben, de ez egy létező vírus, vissza-vissza fog térni, úgy mint a madárinfluenza is létező, jelenlévő és betegítő vírus, csak most éppen nem beszélnek annyit róla.
2009. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. A cirkusz addig lesz, míg a lakosság 70-80%-a át nem esik rajta, vagy válik más módon (oltás) védetté. Van a szezonális influenza és a pandémiás influenza. A H1N1 ez utóbbi csoportba tartozik, 30-40 évenként van ilyen világjárvány és addig tart, amíg feljebb írtam, amíg a lakosság nagy része védett nem lesz ellene. Ez 2-3 év általában. Ilyen pandémiás influenza volt a spanyolnátha járvány 1918-19 ben, aztán a sertésinfluenza a 70-es években. Most meg van H1N1.
2009. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem, jövőre vmi más lesz, h3n1 vagy ilyesmi. tavaly v tavalyelőtt a madárinfluenza volt a sztár, de az előbbutóbb unalmas lett, most jött a sertésinfluenza, jövőre vagy azután vmilyen másik mutálódott középkori járvány okozójának a vírusa lesz a sztár.
2009. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

15:16-osnak.

Várjuk ki a végét. Az enyhén szólva is messze van a járványtól, hogy van párezer (!) H1N1-es nálunk.

Az, hogy 30 ezren fordulnak orvoshoz hetente az egy teljesen más tészta. Utóbbit szeretik hangoztatni, meg ráfogni, hogy járvány van, mivel az már nem hangzik olyan jól, hogy ezeknek a 30 ezreknek kb 5% H1N1-es csak.

2009. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is, persze hogy 30 ezren mennek az orvoshoz, mert attól kezdve, hogy a gyerekünk köhög egyet éjszaka, vagy azt mondja, hogy nem érzi jól magát, akkor nem alszunk egy pillanatot sem, és reggel irány az orvos, nehogy elvigyen bennünket a vírus... szóval orvoshoz nagyon sokan mennek, de arra lennék kíváncsi, hogy hányan tényleg betegek közülük influenzával. Még ezek közül sem tuti hogy mindkenki újinfluenzás.

Arról is beszélhetnének sokkal többet, hogy mit tegyünk,ha tüneteket észlelünk, melyik tünet utalhat erre a vírusra, mikor forduljunk orvoshoz, és mit csináljunk. egyszóval azok akik nem oltatnak, azokkal is foglalkozzunk, adjunk tanácsot, ne riogassuk, ne temessük már el...

2009. dec. 1. 08:46
 6/7 anonim ***** válasza:
20:41-es vagyok megint. Arra is vannak adatok. (Persze nem nálunk, mert itt minden titkos..) Az egyéb influenzások aránya 20-25% (vagyis 5* annyi, mint a H1N1-es...). De az igazi poén az, hogy a maradék 70% nem is influenzás (megfázás, más betegség miatti láz, gyengeség stb). 1-2% meg nem akar matekdogát írni...
2009. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy belekeverik majd a H1n1 elleni oltást jövőre a szezonális oltásba. Szóval aki kér, az együtt kap mindegyik ellen jövőre szurit. Jaj, nem bírok ki idegileg mégegy őszt/telet az oltsak ne oltsak állapotban. Ha megérem...
2009. dec. 3. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!