Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérképemben azt a szót...

A vérképemben azt a szót használják az érték helyett, hogy hemolitikus, ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Teljes vérképet csináltattam, mert 6 hónapja szültem és a terhesség alatt vérszegény voltam.

A leleten bizonyos tételekhez (kálium szérum, vas, totál bilirubin és az LDH) érték helyett az van odaírva, hogy hemolitikus. Ez mit jelent?


2009. nov. 30. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
miért nem kérdezted meg a dokit? inkább hiszel egy csomó névtelennek?
2009. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyébként vsz. a vérszegénységed típusát, fajtáját jelöli, ha beütöd a gugliba fél perc alatt megtudod
2009. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Beüttöttem, de erre nem találtam semmit, amikor a vérképen jelöl valamit.
2009. nov. 30. 16:21
 4/7 anonim ***** válasza:
2009. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi.

Ezt én is megtaláltam, de nem tudom, h ezt jelenti-e,m ert a kálium mellett is ez szó van.

felhívtam a dokim, aki holnap reggelre berendelt, de nem mondott semmit, hogy ez rosszat jelent-e.

2009. nov. 30. 17:22
 6/7 anonim válasza:

Hemolízis folyamat:a vérben keringő vörösvértestek szétesése, a bennük lévő hemoglobin felszabadulásával.


(((A hemoglobin szállítja az oxigént a tüdőktől a test többi részébe, beleértve az izmokat, ahol leadja az oxigént.)))


Sárgaság és vérszegénység esetén ez a folyamat túlságosan felgyorsul. A hemolízist okozhatják állati mérgek (pl. kígyóméreg), paraziták, kémiai vegyületek, szerves oldószerek felszívódása is.


Ezt találtam!

Remélem tudtam segíteni!

2010. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább ráhoztad a frászt!!!!! Hehe. Remélem, jól van azóta.
2012. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!