Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a az eredmény megfelel egy...

Ez a az eredmény megfelel egy 14 éve lánynak?

Figyelt kérdés

sys 124

mmHg


Dia 88

mmHg



pulse 89

/min


Nem sok vagy alacsony semelyik sem?



2014. jan. 8. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Lenne egy kérdésem: mikor mérted ezt az eredményt? Mérés előtt 5 percig nyugalomban voltál?

Amúgy nem vészes, de azért egy 14 éves lánynak lehetne picit alacsonyabb, az a 88 már felső határérték, a 124 tűrhető. Viszont a 89-es pulzus soknak számít. 60-80 között tekinthető jónak. Persze ha előtte fizikailag megterhelted magad, akkor jó.

Amúgy vérnyomást mindig nyugiban kell mérni, előtte kb. 5 percig ülni stb. És mivel a vérnyomás értéke folyamatosan változik a nap folyamán, ezért 1 mérésből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni.

2014. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ellötte egy oráig olvastam ugy hogy nyugalomban voltam!Késöbb is meg mértem ugy hogy elötte nyugalomba vagyok és akkor 93 volt!A nap folyamán körübelül egy óra mulva éreszhetö felgyorsulásal kezdet kalapálni meg is mértem és 104 lett a pluzus nyugalmi álapotbol!
2014. jan. 8. 23:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Most is csak fekszek megmérem és 91!!!!
2014. jan. 8. 23:25
 4/9 anonim ***** válasza:
El kéne menned orvoshoz.
2014. jan. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mit tudnának csinálni?
2014. jan. 9. 17:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Menj el orvoshoz mindenképp. Ez nem normális, főleg egy ilyen fiatal lánynál és az se jó, hogy többször is hasonló értékek jöttek ki, elsősorban a pulzusod rossz. Az orvos elküldene vizsgálatokra, hogy kiderítsék, mi a baj. Az okok palettája elég széles, szóval ezt csak úgy nem lehet megmondani.

2014. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam a pluzusomból az átlagot és 91-lett!Csak az hogy én meg azt hallotam hogy gyerekeknek gyorsabb!Félévkor aszem akkor mindig van mérés súly,magaság,vérnyomás stb akkor ugy is mefogják mérni és bizonyára szolnak ha akkor is tul gyors!De köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 9. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:

A ilyen szapora pulzus 14 éves korban már nem elfogadható. Max. annyi lehet esetleg, hogy serdülőkorban vagy és a hormonok kicsit bezavarnak ebbe is, de ez csak feltételezés és egyáltalán nem biztos.

Tudom, hogy senki se szeret orvoshoz menni, de azért ne vedd félvállról a dolgot. Ha az iskolaorvos is észleli ezt és elég lelkiismeretes, akkor tuti ő is kivizsgálást javasol majd, erre számíts.

2014. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a válaszaidat!!!
2014. jan. 9. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!