Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában nagyon sokat...

Mostanában nagyon sokat stresszelek és már nagyon elegem van belőle. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

főleg az iskola miatt izgulok mostanában meg abból is elegem van hogy minden nap ugyan olyan.

néha még alapjáraton is izgulok nem tudom elterelni a gondolataimat a gondokról, folyton jár az agyam és sokszor volt már olyan hogy emiatt későn aludtam el és ezáltal keveset is aludtam.


2009. nov. 30. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
2009. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia


vedd könnyedebben a dolgokat. sokszor valójában a gondok feladatok nem is olyan nagyok mint amilyennek képzeljük, csak az ember félelme felnagyítja. érdemes innen is megközelíteni/ megvizsgálni a dolgokat.

gyógyteák amik nekem beváltak: levendula, citromfű. az orbáncfű kifejezetten lehangoltság depresszió ellen jó. lehet kapni patikában DM-ben bioboltokban kifejezetten elalvást segítő teakeverékeket. elalvás előtt egy jó séta, még a hidegben is kifejezetten jól tud esni.

sport: vagy nagyon intenzív ami boldogsághormonokat termel és jól ki is fáraszt:) vagy jóga, úszás. a mozgás nagyon sokat segít. abszolút stresszoldó.

vagy / és barátok, találkozások, beszélgetések, kikapcsolódás, egy jó mozi, hobbitevékenység.

háziállatok: kutyus, cica vagy egyéb. nekem ők nagyon segítenek.

tanulásnál iskolában: most lehet, hogy utálni fogsz :) de a dolgozatra való időbeni felkészülés megelőzi a stresszt. jó én is voltam diák, és ne tanultam rendesen, vagy ha igen el voltam havazva és ezért nem tudtam rendesen készülni. egy a lényeg: te tegyél meg minden tőled telhetőt a vizsgára való felkészülésre. ha te mindent megtettél nyugodtabban fekszel le. ha éppen ez csak hármasra volt elég akkor ennyire, de ha te mindent megtettél akkor nem kell feleslegesen stresszelned magad.

dióhéjban én ezeket tudom javasolni. :) sok sikert

2009. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja, és ha minden nap ugyan olyan, akkor azon csak te tudsz változtatni. vedd kezedbe az életed, és éldd!!!
2009. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
eszembe jutott még a zene a tánc. :)
2009. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!