Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kattogó állkapoccsal hova...

Kattogó állkapoccsal hova lehet/érdemes menni?

Figyelt kérdés

Már nem is tudom mióta (de elég régóta, szerintem évek óta!) kattog az állkapcsom bal oldalt. Többnyire nem fáj, csak ritkán, de van hogy befeszül és nehezen mozog, aztán roppan egy hatalmasat és fájdalmasat, aztán megint mozog. DE állandóan kattog, ha rágok, ha kinyitom a szám, ha ásítok, nincs olyan hogy ne kattogjon, csak ha befeszül..

Hova lehet ezzel menni?



2014. jan. 10. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
fogorvos, mert lehet, hogy rendellenes állású fogazat miatt kényszertartás van, ha ez nem derül ki, akkor lehet laza állkapocs izület is
2014. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megfontolom, mert én személy szerint nem érzem lazának. Amikor kinyitom a számat akkor jobbra "kitér" az állkapcsom a roppanásnál. Továbbá iskolaorvos csontkovácsot ajánlott, csak gondoltam felteszem a kérdést, hátha volt már valakinek ilyen/hasonló.

2014. jan. 10. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
első vagyok: csak csontkovácsot ne!!!
2014. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem az iskolaorvos ajánlotta a csontkovácsot. Vagy hogy menjek be a reumatológiára, és ott a főorvost keressem meg, mert ő ért ehhez. A csontkovács egyszerűbb, szóval szerintem azt próbálom meg. Meg tudod mondani hogy miért nem kéne odamennem?
2014. jan. 12. 14:09
 5/6 anonim válasza:

A Semmelweis egyetem Fogpotlástani klinkáját ajánlanám: [link]


Állítólag országosan egyedül itt foglalkoznak állkapocs problémákkal (a magán klinikákat nem számítva). Nekem is el kezdett kattogni a bal majd most már a jobb állkapcsom is, bár mintha most már hogy pihentetem, nem eszek rágós ételt csak puhát, enyhén maszírozom, nem rágom a fogpiszkálót és nem szorítom erősen össze a fogaimat ahogy korábban tettem mintha kezdene enyhülni, kevésbé kattogni. Már bejelentkeztem hozzájuk 3 héttel későbbi időpontra volt a legkorábbi hely.

2017. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Riddim buliba
2019. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!