Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyílt törés a lábon. Azzal...

Petrényi kérdése:

Nyílt törés a lábon. Azzal lehetetlen néhány lépést megtenni?

Figyelt kérdés
Nemrég vitáztunk pár barátommal, hogy ha valakinek nyílt törés keletkezik a lábán, vajon nény lépést meg tud e tenni? Én azt mondtam, hogy ha hajtja az adrenalin (mondjuk életveszélyből akarja magát menteni) akkor képes lehet rá. Szerintetek ez lehetséges?

2014. jan. 11. 04:35
 1/4 anonim válasza:
Az ösztön nagy úr, és a haláltól való félelem az eggyik legerőse, legdominánsabb ösztönünk. Szerintem ha egy gyilkos kerget , elesel, nyílt törésed lessz , akkor a haláltól való félelem miatt annyi adrenalin kerül a véredbe hogy tudsz még menni vele. Bár tény hogy nem vagyok orvos de kitartok a mellett a véleményem mellett hogy egy ember bármire képes a halál elkerülése érdekében...ezért van az hogy ha egy ember éhezik (az nem éhezés mikor reggel óta nemeszel es alig várod hogy hazaerj es egyel valamit, az csak éhség)akkor olyan szinten megvadul az ösztönök miatt hogy még a saját embertársait is megenné,..mert ez is a haláltól való félelmi ösztön, az eggyik legerősebb: az éhség
2014. jan. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, de max csak segítség keres miatt tegye. Ilyenkor kutyakötelességük a mentosoknek kijönn. am a sérülés utan 1-2percig nem is fáj az adrenalin miatt, tehát lehet sétálni.
2014. jan. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon erősen kétlem, hogy rá tudnál lépni adrenalin ide vagy oda. Ösztönből sem fogsz rálépni, hanem a másik lábon próbálsz majd ugrálni stb., mivel tudod, hogy ha megpróbálnál ráállni, egyből összeesnél. Így persze lehetséges a haladás. (Meg lehet nézni, hogy eltört lábú állatok hogyan próbálnak menekülni - soha nem a törött lábukra lépve.)


A fizikája a dolognak pedig attól is függ, hogy milyen az a nyílt törés. Ha akkora erőbehatás történt, hogy a sípcsont és a szárkapocscsont is eltört (ami elég esélyes, a nyílt töréshez eleve elég durva dolog kell), akkor bizony egy lépést sem fogsz tudni tenni, mert bekottyan alád az a láb. Nem tudja megtartani a súlyod, és kész.


Ha a szárkapocscsont ép, akkor esetleg, esetleg, esetleg lehetséges néhány lépés, talán. De inkább elugrálni fogsz, ahogy az elején is írtam.

2014. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Tudom mar eleg regi kerdes volt viszont sosem tudni ki fog hasonlo cipobe lenni! Nekem sajnos nyilt sipcsont toresem volt kb 4centivel lett rovidebb a labam majusban tortent a baleset egy auto athajtott rajtam maximum sebesseggel 2x utott el es megis megmentettek a dokik a labam... angliaban tortent az eset most egy vaskeret van a labamhoz rogzitve tobb mint 10 vassal felfogatva elhagytam kb a fel vadlimat komplettan kiszakadt csont es az izom illetve hus egyarant kiesett ( egy lyuk volt a labamba) a srac elutott nekitolt egy keritesnek kb 80km/h erkezett az utes aztan foldre kerultem visszatolatott aztan ujra rament a labamra aztan kb 80 metert tudtam futni szogdecselni es joparszor raleptem a serult labamra vagy 5 percig menekultem.. igen az ember kepes barmire ha az elete mulik rajta!! Egy 1.90 magas keritesen atmasztam kilyukadt mindket kezem hasam es kb 1 orat orditoztam mire valaki megtalalt a bokorban... serult labamhoz az epp labambol vagniuk kelett 24.5cm hosszusagu izmot a combombol amit a vadlimhoz helyeztek. ( borzaszto latvany mint egy labda ) mar 30% terhelnem kell 7 hete mutottek higyjetek el sikerulni fog!!! Akinek esetleg tudok segiteni vagy fotot szeretne latni az esetrol batran irjon. Nekem sajnos nem volt kitol kerdezzem sokaig ugy ereztem mar sosem fogok tudni jarni.. atertekeltem az eletet peddig csak 21 vagyok. Az email cimem : szkrobo@hotmail.com .
2018. júl. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!