Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Be kell-e oltatni magukat a...

Be kell-e oltatni magukat a kismamáknak H1N1 elleni vakcinával?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell,de egy lehetőség,hogy ne kerüljenek vérzéses tüdőgyulladással a intenzívre.
2009. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell, de ha beoltatod magad, azzal meg kockáztatod a gyereked és a saját magad egészségét is. Ha meg nem, akkor csak annyira kockáztatod, mint a sima influenzával, mert azzal is kerültek ám intenzívre kismamák, de ez akkor senkit nem érdekelt.
2009. dec. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az egyik ismerősömnek orvos a barátnője és ő azt mondta, hogy nagyon felfújták ezt a H1N1 dolgot, egyébként ugyanolyan vírus, mint az "egyszerű" influenzáé. A sima influenza is okozhat halált, főleg az olyan embereknél akik pl. krónikus szívbetegek, daganatos betegségben szenvednek, szóval akinek egyébként is gyengébb az immunrendszere. Csak ennek nincs akkora hírértéke. A TVben is azt mondják, hogy járvány van, mert nem tudom hány ezren fordultak már orvoshoz influenza szerű (!!!) megbetegedéssel. De ki mondja meg, hogy ebből hány embernél van H1N1? Mert nem végeznek tesztet minden egyes betegnél, csak annál aki már az intenzíven fekszik vagy nagyon rossz állapotban kerül a háziorvoshoz.

Egyébként a madárinfluenzával is ugyanez volt.

2009. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Harmadik vagyok.

A kérdésedre nem válaszoltam.

Szerintem nem kell, mert semmi sem kötelező, de tény, hogy ezzel megvédheted magad ettől a betegségtől, mint ahogy más betegségektől is, ami ellen oltásokat kapunk. Mi a sima influenza ellen sem oltattuk magunkat soha, lehet emiatt páran felelőtlennek tartanak majd. A kötelező oltásokat természetesen beadatjuk.

Sokan félnek a mellékhatásoktól, de épp nemrég beszélt a TVben Dr. Czeizel Endre és ő azt mondta, hogy nem kell tartani semmilyen mellékhatástól vagy magzatkárosító hatástól.

Szóval neked kell döntened.

2009. dec. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a sima influenzában is meghalnak, de ennyi kismama még ne volt ilyen válságos állapotban egyszerre egy sima influeza vírus miatt. Szerintem aki teheti oltassa be magát. Igen megvan a kockázata ennek is mint minden oltásnak, de ha nem oltatsz annak is meg van a veszélye, hogy holnap mentő visz a kórházba és a baba is elkaphatja ha megszületik. Amúgy már egészen piciket ápolnak Szegeden


[link]

2009. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 issti ***** válasza:
70%
Nem kötelező, de ha van lehetőség egy nagyon veszélyes, halált is könnyen okozó fertőzés megelőzésére, élni érdemes vele. Ha találkozol a vírussal, nem sok esélyed van elkerülni. Tökéletes immunrendszerrel is kell pár nap a szervezetnek a védekezésre, és ennél a vírusnál ez már nagyon késő. Ha előre fel tudunk készülni, miért ne tennénk?
2009. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!