Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek ízületi gyulladás...

Mit tehetek ízületi gyulladás megelőzésére valamint kezelésére?

Figyelt kérdés

Még csak 17 éves vagyok, pár hónap múlva töltöm be a 18-at.(lány) Nem dohányzom, és nem is iszom alkoholt, ritkán megyek bulizni, olyankor nyilván igen, persze mértékkel.


Egyfolytában begyulladnak az ízületeim, leginkább a lábujjam, pontosabban ott is a bütyök, ez állandó jelleggel, bár ez nem meglepő, hiszen el is van deformálódva, befelé nő a lábujjam (gondolom értitek mire gondolok, elég sok mindenkinek van ilyen, főleg nőknél és időseknél). A térdeim is szinte állandó jelleggel be vannak gyulladva. Néha a bal vállam, most egyre gyakrabban a jobb is.


Sokat sportolok, kézilabdázom és lovagolok. Mindenki azt mondja, hogy megerőltetem magam, de próbáltam azt is, hogy nehezen de néhány hétig nem csináltam semmit, ennek ellenére változatlanul fáj mindenem.


Igazából azért aggódom, mert szerintem túl fiatal vagyok, ahhoz, hogy ilyen állapotban legyek. Néha járni is alig tudok a fájdalomtól.


Próbáltam már rengeteg krémet, de egyik sem vált be. Sokat iszom, azzal nincs probléma (napi 2-3L)


Van valami ötletetek, hogy mit tehetnék? Vagy esetleg tudtok ajánlani egy jól hozzáértő orvost?


2014. jan. 20. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok esetben a vesék okozzák az izületi problémákat.


Csökkentsd erösen a fehérjefogyasztást, mert a sok (föként állati) fehérje izületi gyulladásokat okoz. Naponta max. 45-50 gramm fehérjét ne lépd túl. Emellett igyál sok vizet vagy édesítetlen teát, hogy átmossa a szervezetedet.

2014. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy túl sok fehérjét ennék,bár bevallom nem tudom mennyi. Ezentúl odafigyelek. Köszönöm! :)
2014. jan. 21. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!