Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki találkozott már ilyesmi...

Valaki találkozott már ilyesmivel? (Felhasi izom (? ) görcsök. ) Az orvosok tanácstalanok.

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1 hónapban körülbelül háromszor fordult elő, hogy a hasam felső részén, a jobb bordaív alatt erős görcsbe rándul a hasam, és egy kemény csomót tapintok (szabályosan meg lehet fogni, annyira kidudorodik), ami éles fájdalommal jár. A csomó néhány percen belül spontán visszahúzódik, de a helye utána még napokig érzékeny. Először azt hittem, hirtelen mozdulat hatására jött ki (ülő helyzetből felálltam éppen), de azóta kétszer úgy jött ki, hogy semmit nem csináltam, csak ültem egy helyben!

Eddig két általános orvos vizsgált, mindketten éreztek "valamit", a vizsgált terület nagyon érzékeny. Az egyik sebészhez küldött, aki azt mondta, hogy sérvet nem tapint, ezen a területen nagyon ritka a sérv. Szerinte izomgörcs lehet, de azt is mondta, hogy a felhasi izomgörcs szinte lehetetlen (nekem mégis rendszeresen előfordul, már ha az).

A másik háziorvos (azért látott kettő is, mert egyszer helyettesítéskor neki is elmondtam a tüneteket) belgyógyászati okokra gyanakodott, ultrahangra küldött. Ott sem találtak semmit, ami indokolná a dolgot (máj, epe, lép, aorta rendben).

A tünetek viszont megvannak, és fogalmam sincs, hogy mi okozza... Esetleg valaki találkozott már hasonlóval? Hova (milyen orvoshoz) forduljak?



#izomgörcs #felhasi görcs
2014. jan. 21. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Gasztroenterologushoz fordulj. Rekeszizomserv is lehet. UH. csak a meszes epekoveket mutatja ki. Lehet attól még homok vagy mukodesizavar.
2014. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, azt mondták, a rekeszsérv az nem ilyen, mert ott a gyomor egy része kerül a felső (rekeszizom feletti) szakaszba, ez pedig a rekeszizom alatt van. Mert ez bennem is felmerült, de az orvosok cáfolták, hogy az ilyen tüneteket okozhatna. (Mivel azt mondták, hogy a rekeszizom mélyebben van, tehát az nem tud a hasfalon át kitüremkedni.)
2014. jan. 21. 23:00
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként megyek még laborra is, hogy az esetleges rejtett máj-epezavarokat feltárják. Epeutakat is néztek, semmi tágulat, semmi nem volt, ami problémára utalna. Ép az epehólyag fala is. De mondom, még laborral tovább nézik.

(Gasztrotól meg azért tartok, mert volt már gyomortükrözésem, és nagyon brutális élmény volt.. ha nem muszáj, kihagynám...)

2014. jan. 21. 23:02
 4/9 anonim válasza:

Szia!En az elmult napokban hasonlo problemakkal szenvedek,de az orvosok rontgen es ultrahang soran sem talaltak semmit.

Lehet tudni Neked mit allapitottak meg?

Koszi valaszod

2014. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Desire7777 válasza:

Szia!

Nem mai a kérdés, de hátha....

Megoldódott? Mi volt a probléma?

Nekem ugyan ezek a panaszaim, orvos nem lát semmit. Annyit mondott, ne fogyasszak tejtermékeket első körben, aztán ha nem javulok elhagyjuk a glutént is. Nem tudom.....

2018. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak most látom a választ. A probléma továbbra is fennáll, az orvosok továbbra is tanácstalanok.

Egyetlen használható "tipp" volt eddig: egy ismerősöm férje neurológus, a tüneteimet hallva ő tentániára tippel. Csak sajnos ő nem Magyarországon praktizál, szóval nem tudunk továbbhaladni...

Lenne ugyan mód megerősíteni a gyanút, de a tetánia diagnózisa iszonyúan körülményes, rengeteg kivizsgálással jár és kb. semmi haszna... ez a betegség ugyanis nem gyógyítható (viszont nem is veszélyes, csak kellemetlen). Én már évek óta ezzel élek, hol sűrűbben, hol ritkábban jönnek a görcsök. Ha sűrűbben jelentkeznek, tömöm magamba a magnéziumot és calciumot, az segít. (Ez is arra utal, hogy tetánia). Ennyire jutottam, de most már nem igazán érdekel. :)

2018. aug. 26. 19:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


esetleg MRI vizsgálat? Én még nem voltam,de az a legpontosabb állítólag, sok mindent kimutat a legkisebb részletekig. Elvileg neurológiai dolgokat is lehet vele azonosítani,bár én ehhez nem értek.

2019. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dekarma válasza:

Nekem ugyanez a panaszom. Elmentem vele ultrahang vizsgálatra, megállapították, hogy a bélszakasz azon a részen kissé vékonyabb falú. kb. olyan, mint amikor a lufit felfújod, és világosabb színű , jobban kipúposodó egy szakaszon. mint a többi részén.

Nem kell vele állítólag törődni..,.kissé rossz érzés, amikor begörcsöl, és néhány dobbanásszerű lüktetéssel visszamegy a helyére, miközben kökemény előtte... Én csak Aliennek hívom az enyémet :) Figyelem a válaszokat :)

2019. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

# 8:Nekem ez elég magasan, a gyomrom felett/mellett van, ahol nincsenek belek...

Viszont én is aliennek hívom. :)

2019. jún. 8. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!