Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosítvány újításakor szemészet?

Jogosítvány újításakor szemészet?

Figyelt kérdés

Titeket milyen vizsgálatokra küldött a doki?

Én azt hittem ott helyben megméri a vérnyomásom, s látásvizsgálat is nála történik.

Ehelyett mennem kell vérvételre (ami nem is baj), és szemészetre.

Az utóbbin meglepődtem, hisz sok helyen azt olvastam, hogy azt a háziorvos végzi.

Van erre valami szabály, hogy mikor kell szemészetre küldeni az embert jogsinál?

Nem vagyok egyébként szemüveges, sosem volt baj a látásommal.



2014. jan. 22. 20:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy engem nem azért zavar a hercehurca, mert fontos a jogsi. Ugyanis jelenleg nincs rá szükségem, nem is használom egy ideje. Most vettem észre, hogy lejárt tavaly, pont azért, mert félre volt téve.

Amiatt nem örültem ennek a szemészetes dolognak, mert jövő héttől nagyon sok dolgom lesz, s nem tudom hogy tudok rá időt szakítani. S ahogy tapasztalom elég sok a várakozási idő, sajnos a párommal az utóbbi hónapokat rengeteg voltam kivizsgálásokon.


Egyébként a szemészeten miért van olyan sok beteg? Lehet hülyén hangzik, hogy ezt kérdem, de nem is gondoltam volna, hogy ott is ilyen tömeg van.

2014. jan. 23. 13:08
 12/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Gondoltam leírom a fejleményeket.

Sikerült bekerülni a szemészetre. Előjegyzés csak február 18-ra lett volna, de ha korán megyek, akkor sorszámot is osztanak.

Na ezt kétszer megjártam, ugyanis nem közölték, hogy hétfőn jogsisok nem mehetnek.

Így kedden is odaballagtam 5.45-re (fél 7től van sorszámosztás, de akkora már nagy a sor, s nem biztos, h jut sorszám).

Erre odabent majdnem megköveztek, hogy minek mentem be, ha le tudom olvasni a táblát, minek küldött be a háziorvos, hisz ő kapja meg ezután a pénzt. S nekik ennyi beteg mellett ilyenre nincs idejük.

Mondtam nekik, hogy én teljesen megértem őket, hisz látom mennyi beteg vár oda, és nekem is sokkal könnyebb lett volna a háziorvosnál ezt megtenni. Nem is beszélve arról, hogy 2szer utaztam oda-vissza busszal

2014. jan. 31. 19:19
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Röhej! Én a helyedben elmondanám az orvosomnak. Vagy mondtad neki,hogy megkérdezték minek mentél?
2014. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem, nem mondtam neki. Így is gyógyszert akart felírni, mert a koleszterinem kicsit több volt a normálnál. Viszont mire megcsinálta az alkalmasságit, elfelejtette felírni a gyógyszert, én meg kisunnyogtam szótlanul.:D

Nem akarok rá bogyót szedni, szerintem felesleges.

2014. jan. 31. 21:37
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az. Csak azért kérdeztem,mert kíváncsi lettem volna rá,hogy mit mond erre.
2014. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Sok mindenre annyi a reakciója, mintha nem is hallaná.

Lehet majd legközelebb megemlítem neki, mert most örültem, ha kiszabadulok gyógyszer nélkül:D

2014. jan. 31. 22:36
 17/22 anonim ***** válasza:
:D
2014. febr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Azt hadd kérdezem már meg, hogy szerinted a vaskötő kapacitás, ha alacsony, az lehet probléma a későbbiekben?

Igaz az orvos nem mondott rá semmit, de hát amilyen érdekes gondolkodású az sem kizárt, hogy elkerülte a figyelmét.

2014. febr. 1. 17:59
 19/22 anonim ***** válasza:
Lehet akár komolyabb betegség tünete is. De mennyivel alacsonyabb a referencia értéknél?
2014. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ez a 3 eltérés volt:


Teljes vaskötő kapacitás: 48,3 µmol/l (49-89 között a normál)


Se koleszterin: 5,9 mmol/l(2,8- 5,2 )

HDL koleszterin: 1,54 mmol/l(0,9-1,5)

2014. febr. 1. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!