Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hétfőn lesz a suliba egy...

Hétfőn lesz a suliba egy vizsgálat, amiről papírt kaptunk. Azt írták rá, hogy nemi fejletség vizsgálata. Az pontosan mit takar?

Figyelt kérdés

2014. jan. 24. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A fiúknak lemérik a pénisz hosszát és kiplakátolják a faliújságra.
2014. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Nemi fejlettség?

Hány éves vagy?

2014. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

13,most vagyunk 7.-osok.

és köszönöm az első válaszolónak,jót röhögtem rajta:D

2014. jan. 24. 20:29
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Ezen semmi más nem állt? Szülőknek alá kell írni, hogy engedélyezik-e? Ki végzi, az iskolaorvos?
2014. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
csak annyit írtak rá,hogy rutinvizsgálatok(magasság,testtömeg,stb.)látásélesség,színlátás vizsgálat,hallásvizsgálat,vérnyomásmérés,pajzsmirigy tapintásos vizsgálat,meg nemi fejlettség vizsgálata. Nem kell aláírni, még csak annyit se kérdeztek meg, hogy engedélyezzük-e, ezt a lapot csak "tájékoztatásképp" kaptuk és mindent a suliorvos fog csinálni. Azt mondták,hogy kötelező részt venni a vizsgálat minden részén (tudom, hogy van jogom megtagadni).
2014. jan. 24. 21:43
 6/11 anonim válasza:
60%
Van jogod megtagadni. Nálunk 4. osztályban a fiúknak mondták hogy vegyél le a gatyájukat. De természetesen a 10 fiúból 7 megtagadta és semmit nem reagált az orvos. Amit nem akarsz azt megtagadod és kész. Egy kis vizságlat miatt nem rúghatnak ki a suliból. Vagy a lányoknál ugyan így tavaly az orvossal voltunk szembe fordulva és mondták hogy vegyük le a toppot de a 16 lányból 10-nek volt esze és nem vette le.
2014. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
76%
Nemi fejlettség vizsálat= mennyire vagytok szőrösek, mekkora a melletek meg ehhez hasonló...
2014. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudjátok gyerekek a pubertásba értetek kezdenek kialakulni a MÁSODLAGOS NEMI JELLEGEK (szőr, izomzat, csontozat, hang, mellnövekedés). Az elsődleges nemi jellegek már születéskor megvannak (kuki, nuni). Namost, a másodlagos nemi jellegekre lesznek kíváncsiak, azokat pedig ránézésre, és nem kell hozzá levenni a gatyeszt. Mert ha valami nem úgy van, ahogy kéne, az utalhat betegségekre, stb amiket ki akarnak szűrni.

1. válaszoló, jót kacagtam :D

2014. jan. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Valóban nem kötelező a nemiszerv vizsgálatán résztvenni,én sem tenném.Viszont azt megmondanám minden vizsgálatot elvégezhet,de ezt nem,viszont minden kérdésére szívesen válaszolok.


De az szokott lenni,hogy boxerre vetkőzve be kell menni,megcsinálják az alapvizsgálatokat(magasság,súly,geinc,vérnyomás,lúdtalp stb)aztán le kell húzni a boxert és a fitymát magad vagy az orvos hátrahúzza,esetleg megkér emeld meg a heréidet.A gáz ott van hogy valahol több embert hívnak be egyszerre.


De én nem vennék részt rajta.


Na mi volt?Mesélj

2014. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

A szőrzet megtekintéséhez nem kell letolni a gatyát már bocs,ahhoz elég lenne lejebb húzni,aztán meg kezdjük ott hogy vannak korán és későnérők is,van aki csak 14-15 évesen szőrösödik,ez alacsonyabb növésűeknél jellemzőbb,16 éves korig kell hogy szőrzet megjelenjenk,a lányok menstruáljanak,a fiúk szervezete spermát termeljen.Ezt a kettőt meg nem tudják megállapítani.


A másik meg még hogy divat a borotválás sok fiatalná,na akkor meg mit néz.Erre senkit semmilyen indokkal nem lehet kényszeríteni.



Itt nem szakorvos van,hanem sima orvos,nem hiszen a gyerekek nemiszervét kellene nézegetni,szerintem megalázó.Évekkel,évtizedekkel ezelőtt sem(20-30 évről beszélek)kellet a gyerekeknek az alsónemtűt teljesen levetni és meztelenül álldogálniuk mégis egészséges generáció nőtt fel.


Felnőtt sem a munkahelyi orvosáva vizsgáltatja magát.

2014. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!