Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen méretű fonendoszkópot...

Milyen méretű fonendoszkópot használnak a gyermekorvosok?

Figyelt kérdés

Gyermekorvos szeretnék lenni, és lassan szükségem van az orvosin egy fonendoszkópra, azonban a Littmann 3 méretben gyárt (normál, (kis)gyermek, csecsemő). Természetesen a belgyógyászat gyakorlathoz egy normál méretű fonendoszkópot kell beszereznem, azonban az lenne a kérdésem, hogy megéri-e ebből a huszonezreset megvenni, fogom ezt annyit használni? Vagy a gyermekorvosok is csak ezt használják, a többi meg csak parasztvakításnak van? Mert, ha a munkám során nem nagyon fogom hasznát venni, és úgy is szükségem lesz kisebbre, lehet, hogy most csak veszek egy KaWe-t, az se rossz.

Tételezzük fel, hogy időközben nem fogom meggondolni magam.



2014. jan. 24. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy újszülött gyermeket nem lehet egy normál méretű fonendoszkóppal vizsgálni. Nem parasztvakítás, a csecsemőket tényleg icipicivel vizsgálják.
2014. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk logikus. Inkább az érdekelne, hogy fogom-e én gyakran használni. Persze a csecsemőkhöz kell külön, de pl. egy 7-8 éveshez annyival alkalmasabb a gyermekméret, hogy használják is az orvosok?
2014. jan. 24. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, jó kérdés. Nem tudom, hogy van-e nekik minden méretből:D

De egyébként a tanulmányaid alapján simán elég egy KaWe. Aztán majd ha végzel, eldöntöd, hogy milyenre van szükséged.

2014. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha tudsz várni a vásárlással még úgy 2-3 hetet, és nem felejtem el, akkor megkérdezem a gyerekgyógy-gyaktanárt:D
2014. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben vennék most egy normál méretű, tisztességes minőségű fonendoszkópot. Az egyetem alatt túlnyomórészt felnőtt betegekkel fogsz találkozni, és bizony kell hozzá idő és jó sok gyakorlás, amíg az ember füle felismeri a különböző zörejeket. Ha felnőttön nem tanulod meg alaposan, mert a fonendoszkópod nem elég jó minőségű, akkor gyerekeken iszonyat nehéz lesz (egy csecsemőt sokszor csak úgy lehet hallgatni, ha két sírás között levegőt vesz - ez abszolút nem kezdőnek való). Ha az egyetem végeztével még mindig úgy gondolod, hogy gyerekorvos leszel, akkor a felnőtt fonendoszkópodat simán eladhatod egy alsóbbévesnek (ennek az amortizációja hosszú években mérhető, teljesen jó lesz még akkor is, ő meg boldog lesz, hogy valamivel olcsóbban megkapja). A kapott pénzt kicsit kipótolva pedig veszel egy profi gyerekműszert. Na?
2014. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen megéri, bár ráérsz majd az egyetem után megvenni, amikor biztos lesz hogy gyermekorvos leszel. Sok gyermekorvos a normál fonendoszkópot használja csecsemőknél is csak nem a membrános felszínét.
2014. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre találták ki Littmannék a Cardiology III-ast.
2014. nov. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!