Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt szellőzik ki...

Mennyi idő alatt szellőzik ki egy szoba? Teljes levegőcserére gondolok.

Figyelt kérdés
14 m2, 26 m3
2014. jan. 28. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Húha, ez több tényezőtől is függ.

Tudsz-e huzatot csinálni, és odakint mekkora a szél sebessége.

Mekkora a hőmérséklet-különbség a kinti és a benti levegő között.

Mekkorák az ablak/ajtó felületek, ahol a levegő áramlani tud...


[Elég hihetetlennek tűnik az adatod, hogy a 14m2-es szobád csak 26 légköbméter. Ez azt jelentené, hogy 1,8 méter a magassága, ergo bevernéma fejem a plafonba. Az adat nem elírás?]

2014. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valamit elszámoltam. :)


(a = 4,5 m , b = 3 m ,c = 2.4 m)


32.4 m3 :)


Tudok huzatot csinálni, szél: 6 km/óra. Kint -4 °C, bent nem tudom, szerintem 15-20 °C körül.


Az ablak 46,5 cm-es négyzet, az ajtó 31cm * 203 cm.


:)

2014. jan. 28. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tudsz huzatot csinálni, akkor a szél sebességétől függően néhány perc. Ha gyenge a szél, akkor mondjuk 3-4 perc, ha erős, akkor vigyázni kell, hogy az ajtó, ablak be ne csapódjon a huzatban, de akkor elég 1-2 perc.


Mivel a levegő betódulásakor a legkisebb ellenállás irányába tör előre, emiatt tökéletesen 100%-os sosem lesz a légcsere, csak 80-90 %-os. Főleg a sarkokból és zugokból nem csapja ki a huzat az állott levegőt. Mivel a szellőztetéssel lehűl a szoba levegője, a visszafűtés során átkeveredés jön létre, és a sarkokban is cserélődik végül a levegő...

2014. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2014. jan. 30. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!