Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van fekete pötty a...

Miért van fekete pötty a köpetemben?

Figyelt kérdés
Reggel az első köpetemben fekete pötty van (meg sárgás vagy zöldes váladék), tudom, hogy a dohányzástól van, mert persze mindent arra kell fogni, de bővebben? Lehet, hogy tüdőrák? Kérem csak a komolyabb emberek válaszoljanak.
2009. dec. 6. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tüdőrákod lenne,akkor nem a reggeli köpetedben lenne egy fekete pötty,hanem köhögnél és véreset köpnél
2009. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az is előfordult már, de csak 1x, körülbelül 1 évvel ezelött. De inkább arra lennék kíváncsi, hogy vajon mitől van fekete pötty? Mert ez az igazi kérdés, nem a tüdőrák :)
2009. dec. 6. 12:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fekete pötty az a kátrány, mely lerakódott a nyákban, melyet felköhögsz. Ha vér is van mellette, akkor lehet rák, vagy TBC, ha pedig zöldes-sárgás akkor valami fertőzés is valószínű.

Amúgy ha valaki eljut odáig, hogy a rák miatt köhög vért, addigra az már adott mindenfelé áttétet, és nem sok jó kilátása van. Sőt, sokszor már akkor is túl késő, mire a daganat akkora lesz, hogy röntgenen észreveszik(pedig ekkor még semmi tünetet nem okoz)...

2009. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :) egyébként nem gondolom, hogy rákos lennék, csak azt hittem, hogy az elfeketedett tüdőmből jött fel. Köszönöm mégegyszer.
2009. dec. 6. 13:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az elfeketedett tüdődből jött fel. A dohányzáskor beszívott kátrány és nikotin az évek során lerakódik ill. a nikotin részben felszívódik (és a keringésbe jutva teszi tönkre az ereket és egyéb szerveket) a tüdőben. A kátrányt fekete pöttyökként köhögöd fel, a lerakódó nikotin pedig az állandó irritáció miatt termelődő hörgőnyálkát (értsd slejm) festi sárgás barnára. És ez nem azért van, mert "mindent a dohányzásra kell fogni", hanem mert dohányzol.

Ez intő jel, min. csökkentened kell a cigik számát.

2009. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én meg már egy csomószor köptem vért,mégse gondoltam,h tüdőrákom van

első

2009. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért én a helyedben elmennék dokihoz, még akkor is ha ez csak a lerakódot kátrány volt.
2009. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tüdőrákkal remekül lehet élni, panaszmentesen, egészen a legutolsó stádiumig, amikor már késő...MENJ ORVOSHOZ! MOST!
2009. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem csak reggel jelentkezik.. most már úgy össze-vissza. Egyébként az orvos nem csinál semmit, csak annyit mond, hogy szokjak le.
2010. febr. 16. 22:53
 10/10 anonim válasza:
Én 4 napja (jó még nem sok) nem cigizek. És nekem most jön fel zöldes vàladék. De gondolom csak jobb hogy feljon mint hogy lerakodva maradjon
2014. jan. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!